9 Aralık 2022 Cuma ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Müge ÇAKMAK

Kurgu: Serkan KARAHALİLOĞLU

Kameraman: Mutlu ŞAHİN

 


Bilim Kurulu’ndan ‘deve gribi’ açıklaması

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, deve gribinin yeni pandemiye dönüşebileceği iddialarına ilişkin, “Deve gribi için endişe etmeye gerek yok” dedi.

 

Erdoğan’dan Avrupa’ya rest

TRT World Forum’da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Teröristleri himaye eden Avrupa ile ortak geleceğimiz olamaz” dedi.

 

Çırağan’da yangın

Çırağan Sarayı'nın otel bölümünün üçüncü katında tadilat sırasında yangın çıktı. Binadakiler tahliye edildi. Kontrol altına alınan yangında 3 işçi dumandan etkilendi.

 

Bakan Yanık’tan ‘çocuk istismarı’ açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, çocuk istismarı iddiasına ilişkin, "Davanın takipçisi olacağız." dedi.

 

Piri Reis müjdesi

Milli Savunma Bakanlığı, Havadan Bağımsız Tahrik Sistemli Denizaltı Projesi kapsamında inşa edilen ilk denizaltı Piri Reis'in 6 Aralık'ta deniz testlerinin başladığını duyurdu.
 


Ortak savaş uçağı hamlesi

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, yapay zeka kullanacak yeni bir savaş uçağını 2035 yılına kadar üretmek üzere İtalya ve Japonya'yla anlaştıklarını duyurdu.

 

Çeyrek final heyecanı

2022 FIFA Dünya Kupası çeyrek finalinde Hollanda ile Arjantin karşı karşıya gelecek, Brezilya ise Hırvatistan’la kozlarını paylaşacak.

Yorumlar 23 Yorum Var
 • Hüseyin 10.12.2022 01:35
  Vay bee,demek Virus ,Virusu üretiyormus :) normal Influenza,1000 senelik Virus,bin seneden beide seklini degistiriyor(Mutation)her seferinde uyaniklar isim verib para kazaniyorlar.Acaba hap yerine neden asi yaptiklarini düsündünüzmü ?hadi bakalim düsünün bize (inanmadiginiz enayilere) söyleyin bakalim.
 • Hataylı Emekli 10.12.2022 00:35
  İnsan nüfusu fazlaysa doğumu kontrol altına alsınlar, insanlara virüs bulaştırıp öldürmenin yada süründürmenin bir manası yok, sonuçta ilaç firmaları zengin oluyor... Bu virüs kimi şanslı insanlara bulaşmadı ama kafanızı yormayın abd neden bulaşmadığını buldu yakında size özel virüs te çıkarırlar... O zaman bu hastalık varmı yokmu görürsünüz...
 • Murat 10.12.2022 00:34
  Bill amcanız yakında yeni zehirli aşılarını piyasaya sürer az biraz yine insanları korkutup zehirli aşıları dayamak lazım öyle değil mi ? Para kazanacak sonuçta küreselci şirketler
 • Çengizhan 09.12.2022 23:00
  Eskidende vardi. Ama böyle TV medya yoktu kafalar rahattı psikolojide iydişimdi herkezi paronayak yaptilar
 • Hee heee... 09.12.2022 21:25
  Salın elinizdeki bütün labaratuvar virüslerini ve dünyada korku salın. Maske yetmez herkes başına poşet taksın.
Daha fazla yorum görüntüle