Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 6 yaşındaki bir kız çocuğunun cinsel istismara uğradığı iddialarına yönelik, "Üzeri örtülen, kapatılan bir şey yok. Yargılama sonucu adalet yerini bulacak" ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti Yozgat Çayıralan ve Çandır ilçe teşkilatı toplantılarına katıldı.

Bozdağ'ın gündeminde bir kişinin 6 yaşındayken cinsel istismara maruz kaldığı iddiası vardı.

"Çocukların cinsel istismarı, din, ahlak, hukuk, kültür dahil bizim mukaddes saydığımız her değeri ayaklar altına almak, çiğnemektir. Çocukların cinsel istismarı bir insanlık suçudur."

"HAKİM VE SAVCILARIMIZA GÜVENİN"

"Yargıya güvenin" mesajı veren Bozdağ şöyle konuştu:

"Bunun karşılığı da elbette bizim hukukumuzda vardır. Hukuk böyle bir iddia gündeme geldiği zaman dosya, delil, taraflar, iddia, savunma, her şeyi değerlendirir, kararını ona göre verir. Ben hakim değilim, ben savcı değilim. Kararı verecek yargıdır. Mağdur şikayette bulunmuş, Cumhuriyet savcısı soruşturma yapmış, iddianamesini düzenlemiş, davasını açmış, mahkeme iddianameyi kabul etmiş, duruşma gününü vermiş, hukuk işliyor. Yargılama sonunda da maddi hakikat bütün yönleriyle ortaya çıkacaktır. Hukuka güvenmek, hukukun sağlıklı işleyişine güvenmek bizim için önemlidir. Önemli olan hukukun işlemesidir. Üzeri örtülen, kapatılan bir şey yok. Bu işi ortaya çıkaran zaten yargıdır. Yargı bu konuda gereğini takdir edip değerlendiriyor. Yargının yerine geçerek yargıya emir ve talimat verecek bir pozisyon bende yok. Hiç kimsede de yok, olmaması lazım. Önemli olan hukukun sağlıklı ve usule, yasaya uygun işlemesidir."

Yorumlar 0 Yorum Var