ABD’nin Texas eyaletinde eğitim uçuşu yapan bir F-35B tipi savaş uçağı iniş sırasında düşerken, pilot koltuk fırlatma yöntemiyle kurtuldu.

Basına yansıyan haberlere göre Fort Worth Müşterek Hava Üssünde eğitim uçuşu yapan bir F-35B tipi uçak, dikey iniş sırasında düştü.

Pilot, koltuk fırlatma yöntemiyle kurtuldu.

Sosyal medyaya çıkan görüntülerde uçağın inişini tamamlamak üzereyken piste çakıldığı ve pilotun koltuk fırlatma yöntemiyle kurtulduğu görülüyor.

Pentagon Sözcüsü Patrick Ryder, konuyla ilgili bir soru üzerine uçağın henüz ABD hükûmetine teslim edilmiş bir uçak olmadığını, üretici firma Lockheed Martin’in uçağı olduğunu ve sadece bir ABD ordusu pilotu tarafından uçurulduğunu dile getirdi.

Ryder, pilotun durumunun iyi olduğunu kaydetti.

F-35B uçakları sık sık teknik arızaları ile gündeme geliyor. Daha önce de ABD, Japonya, Avustralya ve İngiltere’ye ait F-35B serisi uçaklar düşmüştü.

Yorumlar 114 Yorum Var
 • Uçarhan Abi 27.12.2022 11:32
  Error vermiş. Burnu sürtüklenmiş. Cihaz şifreyi resetlemiştir. kapatıp merkezden yeni şifre isteyip onunla açsın düzelir. O da olmazsa sanayiye Yedek Parçacı Cemil'e getirsinler.
 • ömer 17.12.2022 04:16
  burnu sürtülsün diye beddua etmiştik. çok şükür.
 • HIDIR BUDUR 16.12.2022 23:38
  F-35 hem hava füzesi hem de yere taarruz amaçlı olsun, hem dikine kalksın, hem de pistte uygun olsun, az taşısa da bombaları gövde içinde olsun, görünmez olsun, kıl olsun tüğ olsun derken ABD'nin bile "sorunlu frankeştayn yarattık" dediği duruma getirdiler uçağı. Sözün özü "dedemin eşeğine 10 çuval yüklemişe döndü uçak". İngiltere uyandı uçak alım sayısını hemen düşürdü. Bir tek bizim içimizdeki "F-35'e parça üretiyoruz" kılıfını kullanıp "F-35 alalımmm" diyen ABD şakşakçıları değişmedi.
 • Yelkenli 16.12.2022 23:28
  F 35 lerden endişeliyiz
 • HIDIR BUDUR 16.12.2022 23:19
  Konuşmalarında devamlı "Parçalarının üretiminden para kazanıyoruz" diye konuşan F-35 sevdalısı Karakuş Paşa'da seyretmişmidir acaba bu videoyu?? TV'lerde "ANKA,KIZILELMA,AKINCI VE MIUS "4'ü bir F-35 yapar !!??" hesabını nasıl yapıyor anlayamasak da ?? F-35 uçağı daha gelişme aşamasında bu kazalar normal " diye konuş muyor mu tv'lerde?? bakın en azından "kanopi jettison " sistemi mükemmel çalışıyor derse şaşmayız..!!!
Daha fazla yorum görüntüle