Seçimlere kendi adayıyla gireceklerini söyleyen HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, 6'lı masaya da gözdağı verdi. Sancar, ‘altılı masa’nın daha cesur davranması gerektiğini belirterek, partileriyle ‘doğrudan diyaloğa’ geçilmesini istedi.

2023 seçimleri yaklaşırken 6'lı masa halen Cumhurbaşkanı adayını belirleyemedi. HDP ise parti olarak aday çıkaracaklarını açıkladı.

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, hiçbir ittifakın yanında yer almayacaklarını söyleyerek, "HDP, kendi adayını çıkaracak" diye konuştu.

MİTHAT SANCAR İTTİFAK ORTAKLARINA GÖZDAĞI VERDİ

HDP Eş Başkanı Mithat Sancar, ittifak ortakları 6'lı masaya, katıldığı canlı yayında gözdağı verdi.  Seçimlere kendi adayıyla gireceklerini belirten Sancar, 6'lı masa ile görüşmeye hazır olduklarını söyledi.

CHP ve İYİ Parti'nin başını çektiği masanın kendileriyle görünmemek için çabaladığını vurgulayan Sancar, "Muhalefet partilerinin bir adım attıklarını görmedik. Bizim 6'lı Masa'nın adayını beklememizi neden istesin insanlar?" ifadelerini kullandı.

SANCAR'DAN 6'LI MASAYA CESUR OLUN ÇAĞRISI

Ortaklarına 'cesur olun' çağrısı yapan Sancar, "Siyaset hakikatle yüzleşerek yapılsın. Hakikatleri görerek yapılsın. Sesimizi çıkarmayalım mı?" dedi.

Yorumlar 0 Yorum Var