Yunanistan'da yayın yapan İn.gr gazetesi, Türkiye'nin Ege'de Yunanistan'ın gerginliğe sebep olan ülke olarak görünmesini isteyeceği bir kazanın peşinde olduğunu iddia etti.

Ege'de fırsat kollayarak karasularını 12 mile çıkarmaya çalışan ve her geçen gün Türkiye'yi tahrik eden Yunanistan medyası Türkiye'yi konu alan haberlerini sürdürüyor. Yunanistan'da yayın yapan İn.gr gazetesi yaptığı bir haberde dikkat çeken bir ifade kullandı. 

12 MİL SAVAŞ SEBEBİ 

Geçtiğimiz gün Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ege'de yaşanan gerilimlere ilişkin Yunanistan'a uyarılarda bulunmuş, sorunların çözümü ve gerginliğin giderilmesi için barışçıl yol ve yöntemlerin, diyalogun önemine vurgu yapmıştı. Akar, Türkiye'nin Ege'de bir oldubittiye izin vermeyeceğini belirterek "6 milden fazlasını kabul etmeyiz" dedi.

Türkiye 1995 yılında aldığı ve hala geçerli olan kararla Yunanistan'ın karasularını 12 mile çıkartmasının bir savaş nedeni olacağını duyurmuştu.

KAZA OLASILIĞI

Bakan Akar'ın açıklamalarını ve Ege'deki son gelişmeleri inceleyen Yunan gazetesi İn.gr yaptığı bir haberinde dikkat çeken ifadelere yer verdi. Gazete "Türk tehditleri ve Ege'de gündemde olmaya devam eden kaza olasılığı" başlıklı haberinde Türkiye'ye akılalmaz suçlamalarda bulundu. Söz konusu gazete olası bir durumda Türkiye'nin savunan, Yunanistan'ın ise gerginliğe sebep olan ülke olarak görünmesini isteyeceği Ege'de bir 'kaza' olasılığını gündemde tutmaya devam ettiğini iddia etti. 

Yorumlar 0 Yorum Var