Optik illüzyon olarak hazırlanan bu zeka testi ile istenilen nesneler bildiğimiz formlarda olmamaktadır. Benzetme ve hatırlatma yönünün harekete geçmesini sağlayan optik illüzyonlar ile basit, orta ve zorlu testler hazırlanmaktadır. Bu zeka testi basit ölçüdedir. 5 saniyede ağaca gizlenmiş 3 tavşanı bulabilecek misiniz?

ZEKA TESTLERİ İLE KEYİFLİ VAKİT GEÇİRME

Zeka testi olan optik illüzyon, yanılsama ile bir nesnenin veya görüntünün değişik formlara girmesiyle oluşturulan çizimlerdir. Böylelikle beynin algılama yönlerine ışık tutulmuş olur. İnsan beyni farklı açıklardan ve farklı algılar oluşturan görüntülerden anlam çıkartabilmektedir. Bu tür aktiviteler de keyifli olmaktadır. Böylelikle zeka testleri ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

AĞACA GİZLENMİŞ 3 TAVŞANI GÖREBİLİYOR MUSUNUZ?

Hazırlanan zeka testinde bir ağaç görüntüsü bulunuyor. 3 tane gizli tavşan bulunan görselde tavşanları farklı açılardan bakarak görebilirsiniz. Sürenin kısa olduğu bu testte püf noktayı anlarsanız gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

Bu IQ testi eğlence amaçlı yapılmaktadır. Gerçek IQ seviyesini anlamak isteyen profesyonellere başvurarak gerçek zeka testi yaptırabilir.

[Akılalmaz zeka testi: Sadece yüksek zekaya sahip kişiler 8 saniyede 4 gizli yüzü bulabiliyor!] Akılalmaz zeka testi: Sadece yüksek zekaya sahip kişiler 8 saniyede 4 gizli yüzü bulabiliyor!

İPUCU GELİYOR

Süre biterken tavşanları nasıl bulacağınızı anlamış olmalısınız. Birini fark ettikten sonra ötekileri bulmak daha kolay olacak. Şimdi ipucu zamanı... Tavşanlar bildiğimiz görüntülerinden farklı olabilir ve ilk tahmin ettiğiniz yerde olmayabilir. Ağaca dikkat edin!

Süreniz doldu. Eğer ağacın eğimli dallarına dikkat ettiyseniz kamufle olmuş tavşanları görmüş olmalısınız. Cevabı bulanları tebrik ederiz. Ama tavşanların hepsini göremeyenler ya da hiçbirini bulamayanlar için cevap görselini yukarıya bırakıyoruz.

Söyleyin bakalım, siz tavşanları bulabildiniz mi? Bulduysanız kaç saniye? Yorumlara yazıp bizimle paylaşmayı unutmayın.

 

Yorumlar 0 Yorum Var