Adaylık konusu toplantılarda açılmazken masa altından tüm üye partiler birbirlerine sık sık mesaj göndermeyi de ihmal etmedi. CHP'lilerin sık sık 'adayımız Kılıçdaroğlu' demesinin ardından masada konuyla ilgili yeni sesler duyulmaya başlandı. 

6'lı Masa'nın cumhurbaşkanı adayını 13 Şubat günü ilan etmesi bekleniyor.

Liderler arasında görüşmelerin başlamasının hemen ardından aday ismi gündeme gelmeye başladı.

"BEN DE DESTEKLİYORUM"

Gazeteci İsmail Saymaz, liderler görüşmesinden aktarımda bulunurken, şu ifadeleri kullandı:

"Saadet lideri Karamollaoğlu dün Davutoğlu ve Babacan’ı ziyaretinde, ilk kez Kılıçdaroğlu’nun adaylığını zikrederek, CHP liderine sıcak baktığını söyledi. İki lider itiraz etmedi. Karamollaoğlu, bugün Kılıçdaroğlu ziyaretinde, “Görüşmede adınız geçti, ben de destekliyorum” dedi.

Öğrendiğim kadarıyla Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu’nun sözlerini dinledi ve herhangi bir karşılık vermedi. Karamollaoğlu, şu an Demokrat Parti lideriyle görüşüyor. Uysal’ın Kılıçdaroğlu’nu desteklediği biliniyor. İstikşafi görüşmelerin sürmesi bekleniyor."

DANANIN KUYRUĞU AKŞENER'DE KOPUYOR

Kılıçdaroğlu'nun adaylığına başından bu yana karşı çıkan, sürekli Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimlerini parlatmaya çalışan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İmamoğlu ve Yavaş'ın adaylığının zora girmesinin ardından Kılıçdaroğlu'na destek verip vermeyeceği merak konusu oldu. 

Meral Akşener son grup toplantısında Kılıçdaroğlu'na yönelik sarfettiği açıkca belli olan "Bizim mücadelemiz hiçbir şahsi hırsa, koltuk hesabına feda edilemez" demişti. 

 

Yorumlar 0 Yorum Var