Millet İttifakı'nda yaşanan adaylık krizi her geçen gün biraz daha derinleşirken adayın kim olacağına yönelik tartışmalar Türk siyasetindeki gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

Savcı Sayan, A Haber ekranlarında yaptığı açıklamalarda Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşılıklı blöf yaptıklarını, İmamoğlu ve Akşener'in adaylık konusuyla ilgili gizli planlarının olduğunu dile getirdi.

Akşener'in Kılıçdaroğlu'nun adaylığını asla kabul etmeyeceğinin dile getiren Sayan, Akjşener tarafından desteklenen İmamoğlu'nun "Kılıçdaroğlu bana kafayı taktı. Kılıçdaroğlu seçilirse benim siyasi hayatımı da bitirir" dediğini öne sürdü.

"İmamoğlu'nun tek bir kurşunu var. O da Akşener ile birlikte aday olmak." ifadelerini kullanan Savcı Sayan, "Bu seçim Avrupa'dan aferin bekleyenlerle, Anadolu'dan aferin bekleyenlerin arasında geçecek." dedi.

 Savcı Sayan'ın açıklamaları şu şekilde; 

KARŞILIKLI BLÖF YAPIYORLAR

İYİ Parti İmamoğlu'nu aday yapacak. Kılıçdaroğlu ile Akşener karşılıklı blöf yapıyor. Kılıçdaroğlu "Ben aday olmayayım, İmamoğlu da olmasın. Abdullah Gül'ü aday yapalım" diyebilir.

İMAMOĞLU "SİYASİ HAYATIMI BİTİRİR" DİYOR

Kılıçdaroğlu adaylığını ilan ederse Akşener bunu asla kabul etmeyecek ve İmamoğlu'nu aday yapacak. Bunun üzerine büyük bir kavga var. İmamoğlu "Kılıçdaroğlu bana kafayı taktı. Kılıçdaroğlu seçilirse benim siyasi hayatımı da bitirir." diyor.

'KILIÇDAROĞLU'NU TAHRİK EDİYORLAR'

İmamoğlu'nun tek bir kurşunu var. O da Akşener ile birlikte aday olmak. Akşener İmamoğlu'nu bağımsız aday yapacak. Kılıçdaroğlu'nu tahrik ediyorlar. Kılıçdaroğlu adaylığını açıkladığında 6'lı masa içinde Kılıçdaroğlu'nun oyun bozan olduğunu iddia edecekler.

'TÜRK MİLLETİYLE OYUN OYNUYORLAR'

İmamoğlu gidip bir sürü il dolaşıyor. Neden dolaşıyor? Oraya gidip Kılıçdaroğlu'na oy mu istiyor? Kılıçdaroğlu ile Akşener Türk milletiyle oyun oynuyor.

'BU SEÇİM AVRUPA'DAN AFERİN BEKLEYENLERLE ANADOLU'DAN AFERİN BEKLEYENLERİN ARASINDA GEÇECEK'

Seçim tarihini açıklayın adayı duyuracağız dediler. Hani nerede aday? Bu seçim Avrupa'dan aferin bekleyenlerle, Anadolu'dan aferin bekleyenlerin arasında geçecek.

'AKŞENER KAPIDAN İÇERİ GİREMEZ'

Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı olursa Akşener falan kapıdan içeriye giremezler. Onun siyasi kumpasları meşhurdur.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Misafir 06.02.2023 01:46
    Ben zaten yüzdeyüz bu kafirlerin ne gizli görüşmelerini söylüyorumda kimse bana inanmıyor ekremin niye yurt dışına gittiğini kimlerle ne gizli hesaplar yaptığını ilkokul çocukları dahi biliyor ALLAHIMIN İzniyle az kaldı ksfirlerin bütün gizli görüşmeleri ortaya dökülecek
  • Muhsin güler 05.02.2023 16:41
    Allah bu millete feraset versin Imamoğlu çoktan İYİ partiye geçmiş bile.