Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6'lık depremler sonrası oluşan enkazın altında kalan vatandaşlar mucize kurtuluşlara sahne oluyor.

Türkiye yeni günde büyük bir acıyla uyandı. Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde 2 deprem meydana geldi ve Malatya, Gaziantep, Hatay, Adana, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Osmaniye'de büyük yıkıma neden oldu.

17 YAŞINDAKİ DİLARA 30 SAAT SONRA ENKAZDAN KURTARDI

Kahramanmaraş'ta enkaz altında kalan genç kız, depremden 30 saat sonra yaralı kurtarıldı.

Osmangazi Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına Bursa'dan Osmangazi Belediyesi ekipleri de katılıyor.

Belediyenin Sivil Savunma Birimi ekipleri, Kahramanmaraş kent merkezinde çöken 8 katlı Sözler Apartmanı'nın enkazında sabahın ilk ışıklarında çalışma yaparken ses duydu.

Enkaz altında yaralı birisinin olduğunu belirleyen ekipler, beton yığınlarının altındaki Dilara Aktaş'a ulaştı.

İlk depremden 30 saat sonra enkaz altından kurtarılan 17 yaşındaki Aktaş, sedyeye alınarak hastaneye kaldırıldı.

Osmangazi Belediyesi ekipleri, tam donanımlı arama kurtarma aracı, 4x4 arazi tipi kurtarma aracı, personel taşıyıcı otobüs, 3 pikap yük malzeme donanım aracı ve 38 kişilik arama kurtarma personeli ile deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

16 YAŞINDAKİ ŞEEVVAL ENKAZDAN SAĞ KURTARILDI

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler sonrası Hatay'daki arama-kurtarma faaliyetlerine katılan Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, 16 yaşındaki Şevval Deniz'i yıkılan binanın enkazından sağ olarak kurtardı.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve birçok kentte yıkıma neden olan depremlerin ardından vakit kaybetmeden deprem bölgesine hareket eden Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, Hatay'da yürütülen arama-kurtarma faaliyetlerinde inanılmaz bir kurtuluşa ortak oldu.

KAHRAMANSIN OĞLUM!

AFAD ekiplerinin kurtardığı küçük çocuk Ne oluyor ya ne oluyor? diye tepki  gösterince herkes mutluluktan gülmeye başladı! Küçük çocuğa "Hiçbir şey olmuyor, kurtardık seni. Kahramansın oğlum" cevabını verdiler.Kurtarma ekibinin mutluluğu kameraya böyle yansıdı.

31 SAAT SONRA 15 AYLIK BEBEK ENKAZDAN ÇIKARILDI

Kahramanmaraş'ta depremlerin ardından yıkılan Menderes Mahallesi'ndeki bir binanın enkazından 15 aylık bebek çıkarılarak hastaneye kaldırıldı.

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde enkaz altında kalanların kurtarılması amacıyla AFAD, UMKE, 112 Acil Sağlık, çevik kuvvet ekipleri, madenciler ve komando birliklerinin Menderes Mahallesi'nde yürüttüğü çalışmalardan sevindirici haber geldi.

Köker Sitesi'ndeki 10 katlı binanın enkazından duyulan sesler üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, yaklaşık 31 saattir enkaz altında bulunan 15 aylık Meryem Işık'a ulaştı.

Enkazdan çıkarılarak ilk müdahalesi yapılan bebek, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Meryem bebeğin annesinin de enkaz altında olduğu bilgisi nedeniyle ekiplerin aynı noktada çalışması sürüyor.

Yorumlar 0 Yorum Var