CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, depremlerin hemen ardından AFAD'tan randevu talep etmiş, dün akşam saat 17.15'te yaptığı açıklamada, "AFAD’tan randevu talebinde bulundum. Şu ana kadar bir dönüş olmadı. Nedenini gayet iyi biliyorum. Bunlar bugün için hiç önemli değil" demişti.

Edinilen bilgiye göre; Kılıçdaroğlu, açıklamasının üzerinden yaklaşık iki buçuk saat sonra AFAD Başkanlığı'na davet edildi.

Kılıçdaroğlu ve beraberindeki CHP Heyeti, Ankara'daki AFAD Başkanlığı'na gelerek gelişmelere ilişkin bilgi aldı. Kılıçdaroğlu, AFAD'da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve AFAD Başkanı Yunus Sezer ile görüştü. Kılıçdaroğlu, ziyaret sonrası bir açıklama yapmadı.

Kılıçdaroğlu'na ziyaret sırasında; CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir eşlik etti.

KILIÇDAROĞLU BÖLGEYE GİDİYOR

CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Bölgeye geçiyorum. Gün içinde bilgi paylaşacağım" ifadelerini kullandı.

Yorumlar 0 Yorum Var