Depremden etkilenen Gaziantep'in Nurdağı ilçesindeki çalışmalara katılan Rize AFAD ekiplerinin enkazdan kurtardıkları çocukla diyaloğu duygulandırdı.

Rize AFAD Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Şube Müdürü Oktay İlmaz ve ekibi, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor.

Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde bir apartmanın enkazından gelen seslere yoğunlaşan İlmaz ve beraberindeki ekip, mahsur kalan anne ve iki çocuğuna ulaşmak için küçük tünel açtı.
Bu sırada İlmaz, enkazda bulunan ve adının Abdülkerim olduğu öğrenilen çocukla sohbet etti.

Ekipler tarafından kayıt alınan çalışma sırasında Şube Müdürü İlmaz'ın "Abdülkerim nasılsın, maşallah çok iyisin." diye seslendiği çocuk, "Valla çok iyiyim." diye yanıt verdi.
İlmaz'ın "Annen ile kardeşin senden daha iyi değil mi? Yaklaştım, görüyor musun? Hadi bakalım az kaldı, az daha sabret." sözleri üzerine enkaz altındaki çocuk, "Allah sana da böyle bir yol açsın. Cennete gidersin inşallah." şeklinde karşılık verdi.

İlmaz da Abdülkerim'e "Amin, amin, hep beraber inşallah. Bak burada adaşın sayılacak Abdulkadir var. Burada senin için çabalıyorlar. Burada bir sürü abilerin var, ablaların var. Herkes sizin için koşturuyor." diyerek cevap verdi.

İlmaz ve arkadaşları, Abdülkerim ile annesi ve kardeşini enkazdan sağ çıkarmayı başardı.

KELİME-İ TEVHİD'LE KURTARILMAYI BEKLEDİ

Bir başka enkazda ise isminin Hasan olduğu belirtilen bir çocuğun, ekipler çalışmalarını sürdürürken Kelime-i Tevhid getirerek beklediği görülüyor.

Yorumlar 41 Yorum Var
 • Caner 09.02.2023 01:01
  Devletimiz halkımız canla başla çalışıyor kolay değil 10vilayet büyük sahada binlerce bina yıkılmış yardıma gelen dış ülkelere de teşekkür ediyorum sagolsunlar insanlık ölmedi yaşayacak sagolsunlar halkımızın yardimlarida büyük bir takdir edilir sagolsunlar böyle günde yardımlarımızı bir lokmamizida paylaşacağız inş devamli
 • Neco 09.02.2023 00:01
  Allah yardımcınız olsun
 • Fatih 08.02.2023 22:57
  Allahım ne güzel bir milletiz böyle
 • a.d. 08.02.2023 22:33
  Bu yavruları ve çalışanları gördüm ve aşağılık kılıçdaroğlu ve avanelerine en onur kırıcı şekilde beddua ve lanet ettim......
 • Muhammed Emin 08.02.2023 22:24
  Allah yardımcınız olsun
Daha fazla yorum görüntüle