19 Mart'ta düğün yapmayı planlayan ancak Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler nedeniyle evlerinin hasar alması sonucu kurulan çadır kente yerleşen Ayşe Okur, nişanlısı Nevzat Ortak'ın teklifi ile insanlara umut olsun diye nikah tarihlerini öne çekti. Kararlarını nikah dairesine bildiren Ayşe ve Nevzat çifti için merasim düzenlendi.

Çadır kentte Mehmetçik okulu çadırı önünde düzenlenen nikah törenine bölgede bulunan koordinatör valilerden Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ile sahada bulunan gönüllüler de sürpriz yaparak şahit oldu.

Onikişubat Belediyesinin nikah memuru tarafından kıyılan nikahın ardından Ayşe ve Nevzat çiftçi ile şahitler imzalarını attı. Nikah cüzdanı geline verildi. Çiftin mutluluk anları görüntülere de yansıdı.

"İNSANLARA UMUT OLSUN DİYE NİKAHIMIZI ÖNE ALARAK EVLENDİK"

Adnan Menderes Üniversitesi Tarih Bölümü Mezunu olan ve daha önce güvenlik görevlisi olarak da çalışan damat Nevzat Ortak, "Nikah tarihimiz 19 Mart'tı. Nişanlımın evi hasar almıştı, mecburen çadır kente yerleşti. Hem insanlara umut olsun hem de hayatın devam ettiğini göstermek için nikahımız öne alarak evlendik" sözlerini kullandı.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Seyit Onbaşı 10.03.2023 00:34
    Ne güzel bir duygu! Hayat mücadelesi Verirken Hayata İlk adımı Besmele-i Şerife ile atabilmek ne güzel değil mi? Haydi BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM diyerek Evlenen Evlatlarımız Ülkemizin Geleceği ve teminatı olan Gençlerimize Mutluluklar Ömür Boyu Mutluluklar Dileriz. Tüm güzellikler sizlerin Olsun haydi BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM.
  • Akıl tutulması 04.03.2023 23:11
    Can ataklı besmele çektiğini duymasın