İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz hafta Altılı Masa'dan ayrılmasının ardından bugün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş ile görüştü.

Akşener'in İmamoğlu ve Yavaş ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bulunan İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, "Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’na Cumhurbaşkanı yardımcıları olmalarını teklif ettik." dedi.

İYİ Parti cephesinde hareketli dakikalar yaşanırken Akşener, Saadet Partisi ev sahipliğinde gerçekleşen Millet İttifakı toplantısına katıldı.

'İmamoğlu ve Yavaş'ı yardımcı yapın' önerisi FETÖ'cü Savaş Genç'ten geldi

Akşener'in Millet İttifakı'na yaptığı cumhurbaşkanı yardımcılığı formülünü firari FETÖ'cü Savaş Genç'in dillendirdiği ortaya çıktı. FETÖ'cü Genç, sosyal medya hesabından paylaştığı videoda şunları dile getirdi:

"Benim bulabildiğim son formül. Madem Kılıçdaroğlu'ndan vazgeçilmeyecek ve arkasında durulacak. Şu tabloya rağmen risk alınacak. O zaman yapılması gereken şey şu: Ekrem İmamoğlu'nu başkan yardımcısı olarak atayacak.
Hatta belki de Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a başkan yardımcısı olarak atayacak. Ve net bir şekilde meydan meydan onlarla gezecek."

 

Yorumlar 197 Yorum Var
 • Yusuf usta 08.03.2023 09:31
  Bu milletin istikbalini vede aydınlıkgeleceğini sizin kör karanlık emellerinize teslim etmeyeceğiz.
 • Misafir 07.03.2023 11:54
  Çocuk parkına çevirdiler, her şey kafalarına göre nekadar komik, sahnede para kazandırır, bütün ülkeye kaybetdirir, bunlar takoz oglu takoz, vay be şunların haline hiç bir zaman ciddi işiniz olmayacakmı sizin
 • Kutay 07.03.2023 11:44
  Bu 6+1 masası ABD-FETÖ projesi olduğu zaten belliydi buda ispatı oldu.
 • Vatandaş 07.03.2023 11:31
  Akp nin işi zor.
 • Yahya 07.03.2023 10:59
  Bu haber yazarları genelde isim soy isim paylaşarak haberi yayınlarlar ki haberin arkasında bir gazetecinin olduğu belli olsun diye, Ne bu haberin yazarı ne de bu haberin başında ki videoda ki kişini kimliği belirtilmemiş. Neden?
Daha fazla yorum görüntüle