Gazeteci Hulki Cevizoğlu, Haber Global'de kamuoyunun anlamlandıramadığı altılı masa krizine dair ses getiren açıklamalarda bulundu. İyi Parti lideri Meral Akşener'in altılı masaya dönmesiyle ilgili konuşan Cevizoğlu, "Meral Akşener'in Sevr masasıdır bu" dedi.

Cevizoğlu'nun açıklamaları şöyle:

"AKŞENER'İN İSTİFASINI BEKLEYEBİLİRSİNİZ"

"İstifasını bekleyin. Bildiğimiz bir şey var demek ki. Bu akşam Meral Akşener'in istifasını bekleyebilirsiniz. Bu akşam olmadı, yarın istifasını bekleyebilirsiniz. Yada oradaki kavgaları takip etmek lazım.

"DAVUTOĞLU İHTİRASLARIYLA MASAYI BU HALE GETİRDİ"

Burada tek mutlu olan bütün masayı Kılıçdaroğlu ile dizayn eden Davutoğlu'nun kendisi. Galiba 1. başkan yardımcısı da o olacak. Davutoğlu kendi ihtiraslarıyla o masayı bu hale getiren kişilerin başında geliyor.

Bakın ne demişti; 'Noter masasına oturdu, imzalattılar. Tuzak kurdular. Çağırdılar.'

Yemekte siyaseten zehirlediler. 

"ŞANTAJA MI MARUZ KALDI?"

Akşener'in önceki gün söylediklerinden bugüne o söylediklerini yutturan kendisine hangi bir dış ve iç kuvvet oldu? Bir tehdide mi maruz kaldı? Bir şantaja mı maruz kaldı? Veya bir şey mi vadettiler.

Ben bir vaat olduğunu zannetmiyorum.

"TOPLUM AKŞENER'DEN BİR AÇIKLAMA BEKLİYOR"

Meral Akşener'den toplumun bu akşam beklediği ve beklemesi gereken bir açıklama var. 'Ben bir şantaja uğradım. Bir tehdide uğradım' veya tam tersi 'Ben hiçbir baskı olmadan bu masaya gittim oturdum.' Hangisini diyecekse. Bu akşam onun ağzından bu açıklamayı millet duymak mecburiyetinde.

"BU SEVR İMZASIDIR"

Bu akşam İyi Parti adına Meral Akşener'in Sevr masasıdır bu. Sevr imzasıdır İyi Parti adına."

Yorumlar 163 Yorum Var
 • Cemal 07.03.2023 12:23
  Ne tevafuk ama. 28 Şubat 1997 Milli Güvenlik Toplantısında tek gülen meral akşener iken (fotoğrafı arayıp bulabilirsiniz) dün ise tek somurtan ve yüzü asık kişi meral akşener idi. Diğerleri ise gülüyorlardı ama ihanet ettikjlerinin farkındalar çünkü yüz ifadeleri mahcubiyet ifade ediyor. Amerika hepsini hizaya getirmiş anlaşılan. Halk herşeyi görüyor ve biliyor. Gençler de koalisyonun ne olduğunu gördüler sanırım.
 • Çeçen muhafız 07.03.2023 12:09
  Y. Okuyanın K. Male verdiği dosyadan dolayı yüzü asık. Birde ABD li fetöcü ağababaları İn zorlaması ile masaya döndü lakin yıkılan masada karakter kalmadı. Noter gitti. En büyük noterin millet olduğunu unutmayın
 • galyanlı 07.03.2023 12:03
  sn cevizoglu istifa onur işi tasması başkasının elinde olanlar bu memlekete faytaları düşünülemez
 • Mahmut 07.03.2023 11:47
  Bunlar abd ve ab ülkelerinin emriyle kuruldu ayrılmaları dagilmalari mümkün değil emri teröristler gibi dışarıdan alıyorlar
 • Ali 07.03.2023 11:44
  Hiç yok yerde deprem oldu diye hükümet istifa etsin diyen hamfendi, bu çark ve kendini ve seçmenini beş paralık edişinden sonra istifayı düşünüyor mu acaba
Daha fazla yorum görüntüle