Habertürk yazarı Sevilay Yılman, ÜLKE TV Genel Yayın Yönetmeni ve Haber7 Yazarı Hasan Öztürk'ün CHP ile Saadet Partisi arasındaki ilişkiye geçmişe atıf yaparak değinmesini çarpıtıp "alevilik" ve "kindarlığa" getirince canlı yayın karıştı.

Habertürk yazarı Sevilay Yılman ile ÜLKE TV Genel Yayın Yönetmeni ve Haber7 Yazarı Hasan Öztürk arasında HaberTürk ekranlarında gerginlik yaşandı. 

Altılı masadaki 72 saatlik kriz, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 6'lı masaya geri dönmesiyle sona erdi. 6 lider dün ortak mutabakata vararak cumhurbaşkanı adaylarının CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı. Saadet Partisi Genel Merkezi'ndeki toplantı sonrası CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığının değerlendirildiği Habertürk yayınında ise gerginlik yaşandı.

SEVİLAY YILMAN'IN ÇARPITMASINA HASAN ÖZTÜRK TEPKİ GÖSTERDİ

Kübra Par'la Açık ve Net programında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Altılı Masa'nın ortak cumhurbaşkanı adayının ilan edilmesi değerlendirilirken Sevilay Yılman ile Hasan Öztürk arasında 'alevilik' ve 'kindarlık' tartışması çıktı. Gazeteci Hasan Öztürk "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı Saddet Partisi'nin kapısı önünde ilan edildi. Bunu Saadet Partililere hatırlatıyorum. Bu enteresan bir şey" diye konuştu.

Gazeteci Sevilay Yılman Öztürk'ün sözlerini "kin tutmak" olarak suçladı.Yılman, "Bu kin ya kin bu. Neden hatırlatıyorsunuz? Bu kinden vazgeçin. Neden Saadet Partisi'nin önünde cumhurbaşkanı adayının açıklanmasını yadırgıyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

Öztürk ise kin tutmadığını belirterek şunları söyledi:

"Ben şunu söylüyorum; CHP zihniyeti diyen, CHP'yi sürekli rakip olarak gören Erbakan'ın partisi olarak devam eden Saadet Partisi'nin önünde, bugün CHP'nin genel başkanı cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edildi. Bunun kin tutmakla ne alakası var?"

 "YUH YA! BEN BURADA OTURMAM"

Kübra Par'ın gerginliği yatıştırmaya çalışmasına rağmen Yılman'ın kışkırtan tavırlarına devam etmesi Öztürk'ü çileden çıakrdı. Öztürk "Yuh ya! Ben burada oturmam" diye yanıt verdi.

Yorumlar 189 Yorum Var
 • Üniversiteli 13.03.2023 13:17
  Tam chp zihniyeti, biraz önce söydiği cümleyi söyle medim dedi. Yarın chp başı gelsin milleti kandırmak için söylediği vaadleri söyledim diyecek.
 • Cavidan 08.03.2023 12:14
  Asıl Kin tutanlar nefret edenler Temel karamollaoğlu'nun işgal ettiği Saadet Partisi'nin önünde Türkiye eğiktir laik kalacak sloganlar atanlardı Temel karamollaoğlu altılı masaya oturup diyet ödediği için Kin ve nefret edebiyatı yapanlar şimdilik Madımak katili diye bas bas bağırmadılar geçici bir süreliğine susmuş vaziyetteler
 • mavikan 08.03.2023 10:58
  bunlar değişmez.. her türlü kin tutarlar ama karşısındakileri kindarlıkla suçlarlar.. ve ardından mağdura yatarlar
 • cengiz 08.03.2023 10:53
  ben şahsen bu tiplerin, hangi taraftan olursa olsun hiç dinlemem. hatta kim olduklarını dahi bilmem... Zİra talarımız ne demiş... ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz... bir tarafta yalan makinası diğer tarafta vatan evladı... daha ne düşeneceğim.
 • Mavi 08.03.2023 10:47
  Bu tiplerden çok var, çook.
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek