Beyin gücünüzü ortaya çıkartacak zeka testi ile karşınızdayız. Hazırlanan zaman girdabı zeka testi ile keyifli ve adrenalin dolu saniyeler geçirmeye hazırlanın! Zeka testinde hayaletlerin arasında kendini belli etmemeye çalışan bir kutup ayısı bulunuyor. 12 saniyede kutup ayısını görebilenler yüksek IQ seviyesine sahip demektir. O zaman süreniz başladı!

ZAMAN GİRDABI ZEKA TESTİ

Zeka testi hazırlanırken içeriğe düşünmenizi zorlaştıracak ve aklınızı karıştıracak unsurlar eklenmektedir. Böylelikle beynin kandırılması ve o karmaşık durumlarda zorlanması sağlanır. Zeka testlerinde beynin göstermiş olduğu çaba sonucu ve IQ seviyesinin yüksekliği ile test sonucuna ulaşılır.

ZEKA TESTLERİ ALGILARINIZI ZORLAYACAK

Hazırlanan bu zeka testi türü optik illüzyondur. Optik illüzyonlarda daire, üçgen, kare, dikdörtgen gibi şekiller kullanılır. Daha sonra bu şekillere yanılsama oluşturmak için çeşitli düzenlemeler yapılır. Amaç, beynin karıştırması, oradaki bulunması gereken nesnenin saklanmasını sağlamaktır.

AYRINTILARI KAÇIRMAMAYA ÇALIŞIN

IQ testinde bir sürü hayalet bulunmaktadır. Bu hayaletlerin arasında da bir kutup ayısı kendini kamufle etmeye çalışmaktadır. Kutup ayısı sadece yüksek beyin gücüne sahip bireyler tarafından 12 saniyede fark edilebiliyor. Süre ilerlerken görselin içindeki ayrıntıları kaçırmamaya özen gösterin.

SÜRE DOLUYOR

Saniyeler ilerlerken hâlâ kutup ayısını fark edemediyseniz size bir ipucu verelim mi? Kutup ayısı testin sol tarafında bulunuyor. Bu ipucu ile işinizi biraz daha kolaylaştırdık. Ama süre doluyor! Acele edin, artık son saniyeler...

IQ TESTİNİ ÇÖZEBİLDİNİZ Mİ?

Evet, sürenin sonuna geldik. Verilen sürede kutup ayısını görebildiyseniz zeka seviyeniz oldukça yüksek demektir. Eğer kutup ayısını bulamadıysanız cevap görselini yukarıya bırakıyoruz.

Kendinizi geliştirmek, hafızanızı ve zeka seviyenizi yükseltmek istiyorsanız daha fazla IQ testi çözmelisiniz. Siz kaç saniyede kutup ayısını gördünüz? Yorumlara yazarak bizimle paylaşmayı unutmayın.

 

Yorumlar 0 Yorum Var