Hollanda Ligi'nin 26. haftasında Fortuna Sittard, deplasmanda Volendam'a 2-1 mağlup oldu. Karşılaşmaya ilk 11'de başlayan Burak Yılmaz'ın taktığı kaptanlık bandı ise tepki çekti.

Türk futbolseverler tepki gösterdi

Golcü oyuncu, Volendam karşısında LGBT'yi destekleyen ve gökkuşağı renklerinin bulunduğu "OneLove" kaptanlık bandını taktı. Burak Yılmaz'ın bu bandı takması sosyal medyada gündem olurken bazı Türk futbolseverler konu ile ilgili tepki içeren paylaşımlarda bulundu.
Orkun Kökçü'yü örnek gösterdiler

Hollanda Ligi'nde Feyenoord'da kaptanlık yapan milli futbolcu Orkun Kökçü ise LGBT destekçisi kol bandını takmayı reddetmesi ile ses getirdi. Kökçü daha önce yaptığı açıklamada, "Herkesin istediğini veya hissettiğini yapmakta özgür olduğuna inanıyorum. Yapılacak bu hareketin önemini çok iyi biliyorum ancak dini inancım nedeniyle, bunu yapacak doğru kişi olduğumu hissetmiyorum. Bu yüzden de bu kaptanlık bandını takarken rahat hissetmiyorum. Bazı insanların bu konuda benim hakkımda hayal kırıklığı yaşayabileceğini tahmin ediyorum. Niyetim kesinlikle bu değil. Sözlerimin, bu duyguyu hemen ortadan kaldırmayacağını bilsem de umarım dini sebeplerle aldığım bu karara saygı gösterilir." ifadelerini kullanmıştı.

Burak Yılmaz'a gelen bazı tepkiler şu şekilde:

Yorumlar 3 Yorum Var
  • Hakan Kutlu 20.03.2023 09:19
    Şeref çok önemli bir şey. Müslüman olmak her babayiğidin harcı değil.
  • Akif 18.03.2023 16:34
    yazıklar olsun sana bırak sen benim için bittin 40 yaşına gelmişsin takmasan kim sana ne yapabilir ki Orkun Kökçü 22 yaşında çocuk resti çekiyor bu bandı takmıyor.
  • Kaleli 18.03.2023 15:09
    Müslümantürk farkı orkuna bak birde burak a