Şanlıurfa’da selin etkili olduğu bölgede inceleme yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, mağdur olan vatandaşlara ilk ödemelerin gerçekleştirildiğini açıklayarak, eşyalar için de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla birlikte çalışmaların başlatılacağını belirtti.

İlk ödemeler yapıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şanlıurfa’da selden etkilenen vatandaşları ziyaret etti. Selin bastığı sokakları gezip evlerin son durumunu kontrol eden Bakan Soylu, vatandaşlarla da yakından ilgilendi. Dün gece yaşanan sağanak yağışta alınan önlemler sonucu herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını söyleyen Soylu, “Burada, belediyelerimiz, ilgili kamu birimlerimiz, jandarmamız, askerimiz, polisimiz burada el birliğiyle, iş makinelerimiz, Allah razı olsun herkes büyük bir mücadele ortaya koyuyor. Vatandaşımızı yalnız bırakmadık. Ödemelerin ilkini evlere yaptık. Daha sonra eşyaları da Cumhurbaşkanımızın talimatı çerçevesinde gerçekleştireceğiz” diye konuştu. Gazetecinin, “Deprem bölgesinde çadır kent ve konteyner kent vardı, burası için düşünülüyor mu” sorusuna ise Bakan Soylu, “Değerlendiriyoruz” cevabını verdi.

Yorumlar 3 Yorum Var
  • Urfalı 20.03.2023 09:02
    Dere yatağı diyorlar ya alakası yok.Dere yatağı olmayan yerlerde bile taşkınlar vardı.Allahim beterinden korusun.
  • Urfalı 20.03.2023 09:00
    Allah'ına kurban soylu bakan...
  • öneri 19.03.2023 20:40
    belediyeler yolların altına yağmur suyu tahliyesi için büyük çaplı borular döşesin. sel yatağındaki evleri kentsel dönüşümle başka yerlere taşıyın oralara ağaç dikin boş kalmasın ki gelip yine ev yapmasınlar