Türkiye, 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin yaralarını sararken, bazı medya grupları yalan haber üzerinden algı operasyonuna kalkıştı. Depremden etkilenen bölgelerde yürütülen faaliyetleri görmezden gelen Bloomberg HT muhabiri Cemre Nur Karaca, yalan habere ve skandal bir paylaşıma imza attı.

KARACA'DAN "OKULA GİDEMİYOR, SAĞLIKLI BESLENEMİYOR" YALANI

Bloomberg HT Muhabiri Cemre Nur Karaca deprem bölgesinde yaptığı yayında depremzede vatandaşları ısrarla devleti kötülemek için yönlendirdi.

Yaptığı yayın sonrasında Twitter'daki hesabından paylaşım yapan Karaca, "Adı Belinay daha 11 yaşında. Gaziantep Nurdağı'na bağlı Keçikuyu köyünde yaşıyor. 3 ablasının cansız bedeninİ çıkarmışlar o enkazlardan. Okula gidemiyor, sağlıklı beslenemiyor çaresizce konteyner bekliyor. Depremden 1 ay geçmiş hala adım atan yok." ifadelerini kullandı.

BELİNAY: HEPSİ YANLIŞ

Belinay isimli küçük kızı provokasyonuna alet etmek isteyen Karaca'nın yaptığı paylaşımın tamamen yalan olduğu ortaya çıktı.

A Haber mikrofonlarına konuşan küçük Belinay, "Bir tane kadın böyle bir yerde dur bende senin fotoğrafını çekeyim dedi. İşte beni paylaşmışlar, yalan yanlış şeyler. Yaşımı bile yanlış yazmışlar. Ben 11 yaşında değilim ben 8 yaşındayım. Çok yanlış şeyler yazmışlar. Benim ablam ölmedi. Ben okuyorum çok yanlış yazmışlar. Bir de benim sağlıksız beslendiğimi yazmışlar. Hepsi yanlış hepsi yanlış." tepkisini gösterdi.

YALAN HABERE İMZA ATAN CEMRE NUR KARACA PAYLAŞIMINI SİLDİ

Ailenin tepki dolu açıklamaları sonrası algı çalışması ortaya çıkan Bloomberg HT Muhabiri Cemre Nur Karaca paylaşımını hemen ortadan kaldırdı.

 

 

Yorumlar 17 Yorum Var
 • Hüseyin 20.03.2023 12:35
  Bunlar ahlaksız
 • İhsan 20.03.2023 12:12
  Dezenformasyon la mücadele yasası bosami çıktı hala nasıl cesaret edip böyle haber yapıyorlar yasalar işletilmeli cezası verilmeli yoksa millet bu yalanlara mal gibi atlıyıp dedikodu üretiyor kitle müsait
 • Muhabbet frdaisi 20.03.2023 10:07
  Bu ve bunun gibi haberleri yapanların cezasız kalmaması lazım...!
 • Yunus 20.03.2023 09:57
  Allah hidayet versin bu kötü art niyetli insanlara
 • Oflularasireti 20.03.2023 09:16
  Cumhur ittifakı%56 ile geliyor inşallah hepsinden hesap soracağız kapatacağız bunları bloomberg'ı da kapatacağız hepsini de Allah'ın şu anda Yemin olsun 15 Temmuz'da silahsızlık şimdi silahlıyız ona göre hainlik kimse yapmasın gerekeni yapacağız
Daha fazla yorum görüntüle