Adana’nın Sarıçam ilçesinde arıcılıkla geçimini sağlayan Erdal Kurt’un 700 adet bal peteği hırsızlar tarafından çalındı. Arıları hırsızlar tarafından telef edilen Kurt, 100 bin TL zarara uğradı.

Olay, Sarıçam ilçesine bağlı Buruk Cumhuriyet Mahallesi kırsalında meydana geldi. Alınan bilgiye göre, 30 yıldır arıcılık yapan Erdal Kurt (55), yağmurların yağmasıyla banyo yapmaya ve dinlemeye bir günlüğüne evine gitti.

HIRSIZLAR 700 ADET BAL PETEĞİNİ ÇALIP, ARILARI TELEF ETTİ

Kurt’un evine gitmesini fırsat bilen hırsızlar, arıların olduğu bölgeye gelerek 700 adet kovanı çaldı, arıların da bir kısmını telef etti. Tekrar arılarının olduğu bölgeye gelen Kurt, yaşanan hırsızlığı görünce durumu güvenlik güçlerine bildirdi. 

'BİR PETEKTEKİ 2 PARMAK BAL İÇİN KOMPLE ARILARI MAHVETMİŞLER'

15 yıldır bulduğu bölgeye arı kattığını ifade eden Erdal Kurt, "Evimize gitmiştik. 700 adet çerçevemi çaldılar. Arılarımın olduğu yerde beni görünce 5-6 kişi kaçtı. Arılarımı hep dağıtmışlar, ben karşıdaki ekin alanlarının içerisinden arı topladım. Arıyı boşaltmışlar, kovanı yakmışlar. Yavru petekleri hep dağıtmışlar. Bir çerçevedeki 2 parmak bal için komple arıyı mahvetmişler” dedi. 

Yorumlar 1 Yorum Var
  • A. Kezkic 20.03.2023 12:47
    kesin bularin ellerini kardeşim yoksa bunlar temizlenmeeeez