İngiltere'nin Birmingham şehrinde camiden evine dönen yaşlı adamı üzerine bir madde püskürterek ateşe veren ve yaralanmasına neden olan kişi gözaltına alındı.

İngiliz basınında yer alan haberlere göre, dün Birmingham'da yerel saatle 19.00'dan sonra camiden evine dönen yaşlı bir adamı ateşe veren kişi, cinayete teşebbüs suçlamasıyla gözaltına alındı.

West Midlands Polisinin aktardığına göre, yaşlı adam camiden evine yürürken bir kişi yanına yaklaştı, kendisiyle konuştu ve ardından üzerine bilinmeyen bir madde püskürterek, ceketini ateşe verdi.

Ceketi alev alan ve yüzünde yanıklar oluşan yaşlı adam hastaneye kaldırıldı.

Polis, sosyal medyada paylaşılan ve adamın ateşe verildiğini gösteren görüntüyü soruşturma kapsamında incelemeye aldı.

Polis yetkilileri, ayrıca 27 Şubat'ta Londra'nın batısında meydana gelen benzer bir olaydan haberdar olduklarını, bunların birbiriyle bağlantılı olup olmadığını anlamak için Londra Metropolitan Polis Teşkilatı ile çalıştıklarını kaydetti.

Terörle mücadele polisi de olaya ilişkin soruşturma başlattı.

Yorumlar 101 Yorum Var
 • Irfan kum 26.03.2023 00:39
  Iyide avrupada herkes namaz kilar ibadetini yapiyor kimse bir sorun yasamiyor bu niye zaten adam yuzunu kapatmis taninmasin diye sonrada gidiyor gittikten sonrada ates yaniyor birseyler donuyor
 • Seyit Onbaşı 22.03.2023 22:19
  Bizim Ülkemizde bulunan; kilise ,sinekok, Havra gibi sizlerin Kutsallarınız üzerine bir Baskı ve şiddet uygulayan bir olay yaşandı mı? İşte bizi biz yapan değerleri üzerinden bizden olmayanların değerlerine, yaşlı,kadın ve kız çocukları na Savaş ortamı bile olsa dokunulmazlıkları vardır hangi ulustan olursa olsun bizlerin misafirlerimiz dir! Aynı hassasiyeti bekliyoruz.
 • Hüseyin 22.03.2023 19:47
  Bizim devlet isvecteki kuran yakimlarina boyun eymesini birak NATO ya alinmasina bile musade verirse daha cok seyler Müslümanlarin basina gecicek.
 • Hacivat 22.03.2023 18:50
  Kuran kerimi yakan barbarlar müslümanida yakar nazi ler tevrati yakti sonrada dükkanlarini yakti yagmalafi sonrada yahudileri yakti cocuk kadin yasli demeden insan degil canavar
 • okuyucu 22.03.2023 18:49
  Bunların cehennemde yerleri hazır..
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek