Cumhur İttifakı’na katılım görüşmeleri gerçekleştiren ancak olumsuz karar açıklayarak Cumhurbaşkanlığı seçiminde de Başkan Erdoğan’a rakip olmak için harekete geçen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, tepki aldıklarını açıkladı.

YRP lideri Fatih Erbakan, katıldığı canlı yayın programında istişare sürecine ilişkin ayrıntıları paylaştı. Erbakan süreçte iki görüşün öne çıktığını açıkladı. İstişarelerde ilk eğilimin Cumhur İttifakı’nda yer alınması durumunda AK Parti’ye gönülsüzce verilecek oylardan bir kısmının Refah Partisi’ne gelmesi yönünde olduğunu belirten Erbakan, ikinci görüş olarak Cumhur İttifakı’na katılım durumunda tabanda rahatsızlık oluşup kopmalar olabileceği değerlendirmesinin yapıldığını söyledi.

“BURADA OLSAYDINIZ DAHA İYİYDİ”

Ağırlıkla Cumhur İttifakı’na katılım yönünde bir atmosfer oluştuğunu söyleyen Fatih Erbakan, olumsuz karar vermeleri dolayısıyla tepki aldıklarını söyledi. Habertürk TV canlı yayınında konuşan Fatih Erbakan, “Bize sempati duyup oy vermeyi düşünen ama Tayyip Bey’e de oy verecek olan insanlardan bazı tepkiler oldu. ‘Burada olsaydınız daha iyiydi. Biz de gönül rahatlığıyla size oy verirdik’ diyenler oldu.” dedi.

ERDOĞAN DESTEKLENİLSE TEPKİ DAHA AZ OLURDU

Erbakan, YRP’nin parti olarak seçime girip kendisinin cumhurbaşkanlığına aday olmaması durumunda daha az tepki alabilecekleri görüşünü kabul etti.

Yorumlar 455 Yorum Var
 • Hüseyin volkan 27.03.2023 09:53
  Müslümanlar adına kimki bu davaya ihanet ediyor kefere partileri sevindiriyor hakkımı helal etmiyorum.
 • Ibrahim 24.03.2023 09:56
  Babadan zerre eser yok
 • Fatih 24.03.2023 02:18
  Peşine düşmeye kaale almaya gerek yok zerre babaya çekmemiş parti yöneticilerinin katıldığı kanallara bakarmasınız
 • Karagöz 24.03.2023 01:15
  Tabanına söz geciremeyen milletvekili pazarlığına girdiğini baban görse seni evlatlıktan reddeder di
 • burak 24.03.2023 01:08
  Allah muhafaza chp başa gelirse bu millet seni her gördüğü yerde sen hayatının sonuna kadar yüzüne tükürecek!
Daha fazla yorum görüntüle