HDP'nin, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu lehine aday çıkarmama kararını duyurmasını ardından, PKK terör örgütünün elebaşlarından Duran Kalkan'dan da muhalefete destek açıklaması geldi. 

Muhalefetin güçleneceğini söyleyen PKK elebaşı, "Muhalefet vardı, altılı masa. Bir iç karışıklık yaşadı. Onlara çok değinmeyelim. Birliklerini güçlendirecekler inancındayız. Daha da büyütebilirler. Önleri açıktır. Ben her zaman söyledim. AK Parti, MHP faşist, sömürgeci, soykırımcı diktatörlüğüne karşı sekiz yıldır en büyük mücadeleyi PKK yürüttü" ifadelerini kullandı.

[CHP ve Kılıçdaroğlu'nu 'İnce'den korku sardı! Ayağına kadar gidecek] CHP ve Kılıçdaroğlu'nu 'İnce'den korku sardı! Ayağına kadar gidecek

[İYİ Partili Ağıralioğlu'nun sözleri gündem oldu! İnce'den flaş paylaşım!] İYİ Partili Ağıralioğlu'nun sözleri gündem oldu! İnce'den flaş paylaşım!

[CHP'ye büyük tepki! Genel Merkez önünde protesto!] CHP'ye büyük tepki! Genel Merkez önünde protesto!

[PKK’nın ve FETÖ’nün adayı Kılıçdaroğlu] PKK’nın ve FETÖ’nün adayı Kılıçdaroğlu

AK PARTİ'Yİ HEDEF ALDI

Terörist elebaşı, AK Parti'yi yıkmak için her türlü mücadeleyi vereceklerini söyledi: 

"AK Parti, MHP faşizmini yıkmak için mücadele edeceğiz. Böyle bir faşizmi yıkma eğilimleri, tutumları, siyasetleri destekleyeceğiz yani. Buna göre desteğimiz bu yönlüdür. Tabii. Güç katacak her türlü siyasi tutuma, söze pratiğe destek vereceğiz. Örgütlenerek destek vereceğiz. Tutumumuz böyledir yani. Seçimde biz bu temeldeyiz. Bu temelde siyaset yapanlara desteğimiz vardır.

Böyle bir mücadelenin sonuçlarını işte bir seçim süreci var. Seçim vesilesiyle siyasete de dönüştürmeye çalışacağız. Siyasi sonuçlarının alınması için de çaba harcayacak yani."

TERÖR OPERASYONLARINDAN RAHATSIZ

Mehmetçik'in terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarına da değinen elebaşı, operasyonlardan rahatsızlığını şu sözlerle anlattı:

"Saldırılar sürüyor. Artarak sürüyor, yayılarak sürüyor. Yani işte durmadan hava ve kara saldırıları yapıyor. Faşist Türk ordusu. Şengel'e de saldırdı. Her gün Rojava’ya saldırıyor. Yani dolayısıyla AK Parti, MHP faşist yönetiminin saldırganlığı sürüyor yani."

Yorumlar 1 Yorum Var
  • Çiçek. 23.03.2023 18:52
    ALLAH IN İZNİYLE HDP CHP İKİLİ OYNANASIN PKK VERMİYCEZ TÜRKİYEYİ ALLAH IN İZNİYLE ŞEHİTLERİMİZ VATANIMIZI BİZİ Korumak için CAN VERDİ ŞEHİT AİLELERİ HESAP SORUN SUN HAİNLERE geberecekler