Sık sık Türkiye aleyhine yaptığı açıklamalarla gündeme gelen ABD'li senatör Bob Menendez'den yine Türkiye'yi hedef aldı. 

ABD'li senatör Bob Menendez, ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken'e Türkiye'yi şikayet etti.Menendez, Türkiye'ye yönelik hadsiz açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin komşu ülkelerin havasahasını ve karasularını ihlal ettiğini iddia etti.

TÜRKİYE'NİN ARABULUCU ROLÜNDEN RAHATSIZ OLDU

Patriotların verilmemesi nedeniyle alınan S-400 meselesini diline dolayan Menendez Türkiye'nin Rusya-Ukrayna savaşındaki arabulucu rolünden de rahatsızlık duyduğunu belirten açıklamalarda bulundu.

Terör örgütü PKK/YPG'nin Suriye'deki uzantısı SDG'ye olan desteklerini bir kez daha dile getiren Menedez, Irak ve Suriye'de yürütülen terör operasyonlarını hedef aldı. Terör suçlarından tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutukluluğuna itiraz etti.

Bob Menendez, 90 saniyelik konuşmasında Türkiye'ye kin kustu ve F-16 satışına izin vermeyeceğini tekrarladı. Türkiye tahammülsüzlüğünü peş peşe sıraladığı sorularla gösteren Menendez "Bunların sorumlusu kim?" diyerek sorusunu Blinken'e yöneltti. Blinken ise bu soruya "Sanırım, böyle bir ülkeye 'zorlayıcı bir müttefik' derim" diyerek yanıt verdi.

Yorumlar 3 Yorum Var
  • Veli 23.03.2023 22:45
    Muradı ilâhi var son asır TÜRK asrı olacaktır. Allah'ın izniyle bu ve buna benzer müslüman karşıtları yükselişi durduramayacaksınız. Dünya müslümanları el ele tüm kirli oyunları bozacağız. Allah'u ekber
  • Rasim paydaroglu 23.03.2023 18:31
    Ah ikiyüzlüler ah önce kendinize bakın ne kadar hazımsız oldukları yüzlerine yansıyor. Dünyayı sömüren bu lafı konuşuyor önce dürüst olun.
  • TATAR REMİ 23.03.2023 18:06
    zavallı aç aşağalık insanlıktan nasibini almamış abd li.