İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'nun "HDP'nin, terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız" çıkışı sonrası başka bir partiye geçip geçmeyeceği merak konusu olmuştu. Ağıralioğlu bu soruya bizzat kendisi dikkat çeken bir cevap verdi...

6'lı masanın, ortak cumhurbaşkanı adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu göstermesinden ve HDP ile yapılan işbirliğinden rahatsızlık duyan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, eleştirilerini geçtiğimiz günlerde tek tek sıraladı.

"Çocuk katilini övenle kazanmaktansa kaybedelim." diyerek HDP ile yapılan pazarlıklara da karşı çıkan Ağıralioğlu'nun, Genel Başkan Meral Akşener'den sonraki dönemde İYİ Parti'ye liderlik edebileceği konuşuluyor.

AĞIRALİOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Ağıralioğlu, hakkındaki iddialarla ilgili Sözcü yazarı Saygı Öztürk'e konuştu.

"PARTİ İLKELERİNDEN TAMAMEN SAPMIŞSA..."

Açıklamalarıyla parti içindeki dinamikleri adeta sarsan Ağıralioğlu, başka bir siyasi partiden adaylık teklifi alıp almadığına ilişkin yöneltilen soruyu yanıtladı:

Bana hem AK Parti'den hem de MHP'den daha önce de teklifler gelmişti. Bakışım şu: Eğer bir milletvekili partisinden istifa ediyorsa, milletvekilliğinden de istifa etmeli.

Söz konusu İyi Partili vekil, her an parti değiştirebileceğiyle ilgili söylemlere yanıt verirken, bu ihtimali göz ardı etmedi:

Parti, kuruluş ilkelerinden tamamen sapmışsa o zaman geçilebilir düşüncesindeyim.

Bu açıklamaların ardından gözler, İyi Parti Genel Başkanı Akşener'in nasıl bir takınacağına çevrildi.

Yorumlar 14 Yorum Var
 • Mehmet DOĞAN 25.03.2023 14:20
  Sözünü yeme istifa et. Kim davet ettiyse oraya katıl... Ama orada durman artık bir felakettir...
 • Kader 25.03.2023 06:30
  Öyle bir yola girmişsinizki en başından olanları görmenize rağmen zamanın da karar vermemeniz in şaşkınlığını yaşıyor sunuz . Yavuz bey.
 • Ismail 24.03.2023 20:29
  Ne bu ya. Yanlismi söylüyor hdp. Onlar olmasa siz yoktunuz. Mademki uyandin ne isin var orada daha. O yol hdp nin yolu. O yol pkk nin boyundurugu oldugu yol. Bos bosuna laf geveleme
 • Komodor 1453 24.03.2023 19:44
  O zaman orda çevrilen dolapları açıklamak zorundasın yoksa yalan dan hikaye anlatma kimseye.
 • İbrahim 24.03.2023 16:18
  Parti, kuruluş ilkelerinden tamamen sapmışsa o zaman geçilebilir düşüncesindeyim. Diyen Yavuz bey bunun için mi MHP den ayrıldınız. Temel ilkeleriniz zedelenmeyi bırak yıkılmış olması lazım
Daha fazla yorum görüntüle