Zeka testi görselinde karışık bir odadaki çocuklar görünmektedir. IQ testinde aynı zamanda bir muz bulunmaktadır. Yalnızca zeka seviyesi yüksek vatandaşlar tarafından yapılabilen testte kendinize güveniyorsanız kanıtlama vakti! Odadaki gizli muzu 8 saniyede bulmanız için süreniz başladı.

Zeka testleri türünden biri olan optik illüzyon ile keyifli zaman geçirmek ister misiniz? Zihninizi zorlayacağınız ve problem çözme yeteneğinize göre sonuca daha çabuk ulaşacağınız zeka testi ile eğlenebilirsiniz. Hazırlanan zeka testi görselinde gizli olan muzu 8 saniyede bulmalısınız. Hazırsanız süreniz başladı!

DİKKAT İSTEYEN ZEKA TESTİ

Bilişsel yeteneğinizin ölçüleceği zeka testleri sizi aynı zamanda yaratıcı düşünmeye de yönlendirmektedir. Bu tür testler vasıtasıyla beyniniz zorlanarak bilişsel gerileme riski de düşürülmektedir. Genel beyin işlevlerini iyileştirirken IQ testleriyle keyifli vakit geçirmiş olursunuz.

KARMAŞIK ODADAKİ MUZ NEREDE?

IQ testinde üç çocuk görünmektedir. Farklı kostümler deneyen çocuklar karmaşık odada farklı konumlarda bulunmaktadır. Odada bulunan muzu görebilmek için keskin bakışlar ve dikkatli bireyler gerekmektedir. Bu zorlu görevde verilen süre ise sadece 8 saniyedir. Hadi hızlanın, kafa karıştırıcı bir sürü ayrıntının arasında bulmanız gereken bir muz var.

ACELE ETMELİSİNİZ

Bu tür testleri yapabilmek için sabırlı ve iyi tespit yeteneğine sahip olmanız gerekiyor. Sürenin sonuna gelirken hâlâ bulamadıysanız gözlem becerilerinizin biraz daha kuvvetlenmesi gerekiyor. Derin bir nefes alıp son kez IQ testinin üzerinde gözlerinizi gezdirin.

KAÇ KİŞİ ODADAKİ MUZU BULDU?

Verilen sürenin sonuna geldik. Dikkatli bakışlardan kaçamayan muzu kaç kişi 8 saniyede bulabildi? Yorumlara yazarak bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorumlar 0 Yorum Var