Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sabah saatlerinde geldiği Diyarbakır'da, 1306 gündür çocukları için HDP İl Binası önünde eylem yapan aileleri ziyaret etti. Bakan Bozdağ'a Vali Ali İhsan Su ve partililer de eşlik etti. Aileler, Bakan Bozdağ ve beraberindekileri çadır önünde karşıladı. Burada ailelerle konuşan Bakan Bozdağ, çocukların hikayelerini dinledi.

Bozdağ'dan, Diyarbakır annelerine ziyaret: Kandilin adayından da yavrularınızı isteyin

'KANDİL'İN ADAYINDAN DA ÇOCUKLARINIZI İSTEYİN'

Bakan Bozdağ, ailelere karanfil verdiği görüşmede, bazı derneklerle odaların terör örgütlerinin ağzıyla konuştuğunu söyleyerek, "İnsan hakları ve eğitimle ilgili bir sürü dernek var. Burada insan hakları ayaklar altına alınırken neredesiniz? Bunca çocuğun sağlıklı yaşam ve eğitim hakkı alınırken, teröre ölmeye ve öldürülmeye götürülürken sizin sesiniz niye yükselmiyor? Adı insan hakları veya falan filan olanların yaptıkları ortada. Kimlerin peşinde koştukları da ortada. Kimlerin hakkını aradıkları da ortada. Bunların, masum insanların haklarıyla uzaktan veya yakından ilgilerinin olmadığını ifade etmek isterim. HDP, PKK terör örgütüyle içli dışlı olduğu bütün açıklamalarıyla sabit. Kandil'den açıklama yaptılar. Cumhurbaşkanımızla ilgili olarak bu yönetimin gitmesi için Kılıçdaroğlu ve ekibine nasıl destek vereceklerini, nasıl onun arkasında duracaklarını, Kandil'de terör örgütünün elebaşları tek tek açıklıyor. Bir gün çıkıp da 'Terör örgütünün desteğine bizim ihtiyacımız yok' diye, 'Biz terör örgütünün desteğiyle iktidar olacaksak öyle bir iktidarı istemiyoruz' diye ağızlarında bir kelime duydunuz mu? 'Terörün olduğu yerde olmayız, durduğu yerde durmayız. Onlar destek verirse biz kalkarız' diyenler bir cümle kurdular mı? Kandil'den ve HDP'den yavrularınızı isteyin. Kandil'in en büyük desteğini arkasına almış CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayından da yavrularınızı isteyin" dedi.

'KÜRTLERİN EN BÜYÜK SIKINTISI, PKK'

Bakan Bozdağ kürtlerin en büyük sıkıntısının PKK olduğunu söyleyerek şu ifaderi kullandı:

"Artık Kandil desteğini verdiğini açıkladı. Kandil'in de adayı oldu, böylelikle ortaya çıkmış oluyor. Bu yavruları terör örgütü zorla kaçırdı, Kandil'e götürdü. O zaman Kandil'in desteğini arkasına alanlar, Kandil'e dönüp desinler. Ben de buradan çağrı yapıyorum, Kandil'e dönün ve eğitim çağındaki çocukları okullarına gitmesi için bırakın. Analarına babalarına kavuşmalarına bırakın. Onların da çağrı yapmasını bekliyorum. Buradan da bunun davetinde bulunuyorum. PKK terör örgütü, Kürt kardeşlerimin en büyük düşmanıdır. Esasında Kürtlerin en büyük sıkıntısı PKK terör örgütüdür. 40 yıldır dağa kaçırılan Kürtlerin çocuklarıdır. 40 yıldır ölen, öldürülen Kürtlerin çocuklarıdır. 40 yıldır eğitim hakkı gasbedilen ve hayalleri çalınanlar, Türkiye'nin evlatlarıdır. Terörle mücadele için harcanan para yatırıma, istihdama veya başka alanlara harcansa acaba Diyarbakır'da veya başka bir yerde sorun olabilir miydi? Bugün pek çok sorun var. Onların çoğu da olmazdı. Terörle mücadele Diyarbakır annelerinin onurlu ve asil dik duruşu bütün millete örnek olacaktır. Analar ayağa kalktı, işe el koydu. Anaların karşısında terör örgütleri de duramaz."

'CHP'NİN KAPISINA GİDİP 'ATATÜRK'ÜN PARTİSİNİN TERÖRLE İŞ BİRLİĞİ YAPAN BİR PARTİYLE NE İŞİ VAR?' DİYECEĞİZ'

Bozdağ'ın ziyareti sırasında evlat nöbetindeki ailelerden bir vatandaş CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili konuşmasında: "Sn. Bakanım nasıl HDP Genel Merkezi'nin önüne giderek siyah çelenk bıraktık, aynı çelenki CHP'nin kapısına da bırakacağız. Madem ki terör ittifakı yapmışlar, madem ki Kemal Kılıçdaroğlu bunlara sahip çıkıyor, bunlarla seçime girecek, o zaman evlatlarımızı onlardan da istiyoruz. Biz CHP'nin kapısına gidip 'Atatürk'ün partisinin terörle iş birliği yapan bir partiyle ne işi var?' diyeceğiz. Kemal Kılıçdaroğlu buraya gelip bizi bir kere ziyaret etmedi. Meral Akşener dönemin İçişleri Bakanı'ydı. Demek ki hiç terörle mücadele etmemiş. Terörle mücadele etmiş olsaydı burada anne ve babaların gözyaşlarını görüp ziyaretimize gelirdi. Ziyaretimize gelmedi Sn. Bakanım. Bu süreçte Sn. Cumhurbaşkanımız ve İçişleri Bakanımız bize çok sahip çıktılar. Evlatlarımız için büyük mücadele verdiler. 39 evladımızı kurtardıkları için muhalefet bundan rahatsızlık duydu. Sizde Diyabakır'da her tarafa gidip, ailelerin sıkıntılarını gideriyorsunuz. İnan muhalefet partileri bundan da rahatsız oluyor. Biz burada mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz." ifadelerine yer verdi.

Yorumlar 30 Yorum Var
 • Çerkezköy 02.04.2023 05:26
  Bravo kardeşlerimize
 • Selim 01.04.2023 11:37
  Helal olsun benim kardesime
 • neco 01.04.2023 11:31
  Allah vatan haini alçaklara fırsat vermesin birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin
 • Ahmet 01.04.2023 10:13
  O bakanda deriyi çok severdi hocama laf etmeyin diye mecliste konuşması var
 • ALİ 01.04.2023 09:32
  En güzeli chp nin önünde eylem yapmaları
Daha fazla yorum görüntüle