Geçtiğimiz günlerde TCG Anadolu'yu ziyaret eden küçük Selimhan bir hayalini daha gerçekleştirdi. Küçük Selimhan Sanayi ve teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın misafirliğinde Gemlik'teki Togg fabrikasını gezdi.

Küçük Selimhan Togg'u ziyaret etti

Büyük ilgi çeken küçük Selimhan'ın TCG Anadolu'dan sonraki durağı Togg fabrikası oldu.

Bursa'nın Gemlik ilçesindeki fabrikayı gezen küçük Selimhan'ın o anlarını babası Bilal Gündoğdu sosyal medya hesabından paylaştı.

Yaşadığı mutluluk gözlerinden okunan Selimhan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank içinde tebessüm edici sözler kullandı.

Bakan Varank için 'Tonton Amca' dedi

Küçük Selimhan, Mustafa Varank için "Meğer bir tane Tonton Amca varmış, benim gibi çocukların hayallerini gerçekleştiren. Beni ona götürdü." ifadelerini kullandı.

"Bir baktım ki o efsanenin doğduğu topraklardaydım"

Küçük Selimhan'ın Togg ziyaretinde paylaştığı duyguları şu şekilde:

Duydum ki Tayyip Dede, Togg diye bir araba yapmış vatanımız da, abisi Devrim’den bu yana onun için çok bedeller ödemiş. Onu mutlaka keşfetmeliydim. Ama bu nasıl olacaktı ben hiç bilmiyordum. Umudumu kaybetmedim. Sonra bir baktım ki o efsanenin doğduğu topraklardaydım. Meğer bir tane Tonton Amca varmış, benim gibi hayallerini gerçekleştiren. Beni ona götürdü, içim kıpır kıpırdı, gözlerime inanamıyordum. Kırmızı canavar önümdeydi resmen. Yanağından bir güzel sıktım. Arabayı bana kullandırmadılar. Neymiş sakallarım çıkıncaymış! Hiç öyle olur mu? Bari de aynasıyla oynayım. Zaten Galaktif Tayfa’yı da şu ekranda bulamadım. En iyisi ben hayallerimin peşinden koşmaya devam edeyim. Siz de bana dua etmeye… Olur mu?

Türkiye'nin yarım 50 yıldan fazladır özlemini kurduğu, ilk teşebbüsünden bu yana bir şekilde engellenen yerli otomobil hayali, sonunda gerçek oldu.

Banttan inen ilk araç Togg'u Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan teslim alırken, yollarda görülmeye başlanan yerli otomobiller, kura ile belirlenen ilk 20 bin sahibinden önce kabine üyelerine dağıtıldı.

Tüm yaştan vatandaşların ilgi odağı oldu

Yerli ve milli otomobil vatandaşlara büyük gurur verirken 7'sinden 70'ine tüm vatandaşlar büyük heyecanla Togg'la buluşuyor.

Togg'la buluşanlardan birisi de küçük Selimhan...

TCG Anadolu gemisini ziyaret etmişti

Küçük Selimhan geçtiğimiz günlerde TSK'nın envanterine giren TCG Anadolu gemisini ziyaret etmiş, bu anları da Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından Selimhan Gündoğdu ile babası Bilal Gündoğdu'nun TCG Anadolu macerasını paylaşarak şu ifadeleri kullanmıştı:

O uçaklara yalnızca tam bağımsız Türkiye hayaliyle yanıp tutuşan o güzel çocuklar gelip dokunabilecekler. Sonra da uçan kanatlarla ülkemizi semaların da ötesine taşıyacaklar.

Yorumlar 16 Yorum Var
 • Mehmet cebecioğlu 25.04.2023 22:13
  Harika harika harika
 • DÜZCELİ 25.04.2023 20:57
  Rabbim , böyle yeğenlerimizin sayısını artırsın ki bazıları kudursun!!!
 • M. Ali 25.04.2023 20:47
  Maşallah yavrumuza, maşallah TOGG umuza...
 • konuk 25.04.2023 19:34
  Minik yavrumuzla yapılan bu çekimi çok beğendim, Allah uzun ömürler versin ülkemize hayırlı bir evlat olur inşallah. Togg ülkemin arabasına başarılar diliyorum.
 • Bozoklu Turan... 25.04.2023 18:16
  Rabbim sana uzuuuuuun ve hayırlı bir ömür lütfetsin...Rabbim seni salihlerden eylesin seni ve neslini MEHDİ ORDUSUNA dahil eylesin...AMİN... Bak duamızı ettik ona göre...
Daha fazla yorum görüntüle