Kahramankazan Belediye Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Serhat Oğuz, “Şu anda Mansur Yavaş yakasına CHP rozeti taktı, şehir şehir CHP propagandası yapıyor. Mansur Yavaş Ankara için bir hayal kırıklığıdır. Türk siyaseti için bir hayal kırıklığıdır. İçinden çıktığı milliyetçi ve muhafazakâr seçmene ihanet etmektedir” dedi.

Kahramankazan Belediye Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Serhat Oğuz, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek için mitinglere katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a tepki gösterdi. Mansur Yavaş’ın daha önce yaptığı açıklamaları hatırlatan Başkan Oğuz, Yavaş’ın kendisiyle çelişen ifadeleri olduğunu belirtti.

"ŞU ANDA MANSUR YAVAŞ, YAKASINA CHP ROZETİ TAKTI, ŞEHİR ŞEHİR CHP PROPAGANDASI YAPIYOR"

Oğuz, ”Ne diyordu? 'Ben bir kamu görevlisiyim, parti rozetimi çıkardım. Ben şehir şehir gezip propaganda yapamam’ diyordu. Şu anda Mansur Yavaş, yakasına CHP rozeti taktı, şehir şehir CHP propagandası yapıyor. Sayın Mansur Yavaş 2019’da insanlara milliyetçilik dersi veriyordu. O zamanki partisi olan MHP’yi CHP’lileşmekle suçluyordu ama şu anda Mansur Yavaş CHP adına şehir şehir gezip oy istiyor. Şu anda Mansur Yavaş HDP’yi savunur hale geliyor. Şu anda Mansur Yavaş insanlara ham hayal satıyor” dedi.

"MANSUR YAVAŞ ANKARA İÇİN BİR HAYAL KIRIKLIĞIDIR"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın EYT ile emekli olan vatandaşların tazminatlarını ödemediğini ifade eden Oğuz, yaşananlara tepki gösterdi. Başkan Oğuz, “Şehir şehir insanlara hayal dağıtmaya devam ediyorlar ama bu insanlar bunu farkında. Mansur Yavaş Ankara için bir hayal kırıklığıdır. Türk siyaseti için bir hayal kırıklığıdır. İçinden çıktığı milliyetçi ve muhafazakar seçmene ihanet etmektedir” dedi.

“ANKARA TALİMATLARI AMERİKA’DAN LONDRA TEFECİLERİNDEN DEĞİL AZİZ MİLLETİNDEN ALANI BAĞRINA BASTI”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkentte gerçekleştirdiği mitinglere katılan Başkan Serhat Oğuz, saha izlenimlerini de aktardı. Oğuz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sincan mitingi sonrası açıklamalarda bulundu. Oğuz, Ankaralıların Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı büyük Ankara mitinginde bağrına bastığını ifade etti. Oğuz, “Sabah 40 bin vatandaşımız Pursaklar’da mitingdeydi. Mamak ve Altındağ 100 bin, şimdi burada 130 bin vatandaşımız Cumhurbaşkanımızı bağrına bastı. Ankara aslında yerli ve milli olanı bağrına bastı. Yani Ankara talimatları Amerika’dan Londra tefecilerinden değil aziz milletinden alanı bağrına bastı. İnşallah Ankara 14 Mayıs’ta bugüne kadarki en büyük desteğini Cumhurbaşkanımıza vermiş olacak. Bu kalabalık bunun ispatıdır. Bu kalabalığı buraya zorla getiremezsiniz. Yüreklerinde Recep Tayyip Erdoğan sevgisi, bayrak sevgisi olduğu için insanlarımız burada” açıklamasını yaptı.

"İNANIN 14 MAYIS’TA BU SEFER SANDIKLAR GERÇEKTEN PATLAYACAK”

Başkan Oğuz, vatandaşların Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı, samimi bir sevgisi olduğunu kaydetti. Bu sevginin son 2 haftadır daha da arttığını gözlemlediğini ifade eden Oğuz, ”Cumhurbaşkanımız hep soruyor 'Sandıkları patlatıyor muyuz?' diye. İnanın 14 Mayıs’ta bu sefer sandıklar gerçekten patlayacak” dedi.

Yorumlar 9 Yorum Var
 • ŞaH MaT 12.05.2023 04:32
  Volkan Göktaş, tutarlı derken senin gibi mi ?
 • Volkan Göktaş 12.05.2023 02:32
  İyi de erdoğan da AKP rozeti taktı. Biraz tutarlı olmak lazım. Bunlar problem olmamalı.
 • Milli 12.05.2023 00:19
  Mansur demin canlı yayında terörist başına apo bey diye hitap etti bana kimse bu adamın milliyetciliģinden bahsetmesin hepsi pkk güdümünde bunların rabbim devletimizi vatanımızı binlardan korusun
 • Mülayim 12.05.2023 00:02
  Mazareti var basur problem. Söylemleri birbirini tutmuyor zaten. bu chp rozetini takan iflah olmuyor. Maalesef durum bu !
 • Talat 11.05.2023 23:51
  Mansur efendi Ankara'da olduğun bir zamanda Atatürk bulvarında, Kızılay civarında yağmurlu bir havada kaldırımlarda üstün başın ıslanmadan dolaşıırsan vatandaşın ne çektiğini biraz anlarsın. İşini yap işini. Halen Abb nin başkanısın.
Daha fazla yorum görüntüle