Türkiye'deki seçimlere müdahale etme girişiminde bulunarak Twitter hesabındaki kapak fotoğrafına "Erdoğan gitmeli" ve "Demokrasiyi koru" yazan İngiliz The Economist, seçim sonuçları umduğu gibi çıkmayınca tavrından geri dönüş yaptı.

   HABER7

14 Mayıs seçimlerine giderken her seçim döneminde olduğu gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a saldırmaya çalışan yabancı medyada dönüş başladı. Türk siyasetine yön vermek için çeşitli operasyonlara kalkışan İngiliz The Economist haber yayınlarından sonra Twitter hesabından da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef almıştı.

"ERDOĞAN GİTMELİ" KAPAĞI KOYMUŞTU

The Economist, resmi Twitter hesabının kapağında da Başkan Erdoğan'a saldırarak 27 milyon takipçili Twitter hesabında kullandığı kapak görseline, "Erdoğan gitmeli" ve "Demokrasiyi koru" yazıları yazan bir görsel koymuştu.

Seçim sonuçlarının açıklanması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüzde 49'un üzerinde oy Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise yüzde 44 oy alması sonrası The Economist bu tutumunu hemen değiştirdi. "Erdoğan gitmeli" yazısını kaldıran The Economist'in kapak fotoğrafına farklı bir görsel koyduğu görüldü. 

Yorumlar 0 Yorum Var