Türkiye seçimi yaptı ve Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan karşısında beklediği bir sonuç alamadı. Halk TV'de 2.tura kalan seçimleri yorumlayan Ayşenur Arslan seçmenlere "Bakın Reisçilere ölümüne ölümüne... Bu kadar çabuk moral bozulmasın. Osman Kavala, Selahattin Demirtaş için sandığa gitmeliyiz" dedi.

Türkiye'de halk, 14 Mayıs'ta sandığa giderek cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri için tercihlerini ortaya koydu. Oy sayımı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49,50 ile sandıktan yine birinci çıktı.

Diğer cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun oy oranı ise yüzde 44,85 olarak kayıtlara geçti. Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan karşısında beklediği sonucu alamaması, seçmenlerinin moralini bozdu.

İkinci tura kalan seçimlerle ilgili Halk TV canlı yayınında muhalefete yakınlığıyla bilinen Ayşenur Arslan değerlendirmelerde bulundu.

"MORAL BOZMAYIN, KAVALA VE DEMİRTAŞ İÇİN SANDIĞA GİTMELİYİZ"

Kılıçdaroğlu destekçilerine seslenen Arslan, moral bozulmaması gerektiğini ve Demirtaş ile Kavala'nın serbest bırakılması için sandığa gidilmesi gerektiğini söyledi.

Ayşenur Arslan şu ifadeleri kullandı:

Bakın Reisçilere 'ölümüne ölümüne', bu kadar çabuk moral bozulmasın.

Osman Kavala, Çiğdem Mater, Mücella Yapıcı, Selahattin Demirtaş, Selçuk Mızraklı; onlar için sandığa gitmek gerekiyor. Daha kim bilir ne için..
Çocuklarınız için sandığa gitmeniz gerekiyor. Doğru dürüst çağdaş bir ülkede yaşasınlar, çağdaş bir eğitim alsınlar diye.. Eurovision'u seyretsin diye! Daha ne diyeyim..

Yorumlar 298 Yorum Var
 • Sarhoş 18.05.2023 01:06
  Ağam bizimle eğleni... Birgün de ayık gel şu programa...
 • Birtürk 17.05.2023 23:05
  Bu ülke bu teröristlerin elinde olupta biz azınlık olsaydık bize neler yaparlardı
 • YUSUF ALİ 16.05.2023 17:55
  kafasından zoru var bu kadının belli
 • palulu abdullah 16.05.2023 11:40
  iyi hatırlattın biz de çıkmamaları için sandığa gideceğiz.
 • Serdar 16.05.2023 11:32
  Her dönem bu tiplerden oluyor. Kendi haline bırakmak lazım.
Daha fazla yorum görüntüle