CHP Medya ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan, katıldığı canlı yayında, HDP destekli 7'li koalisyonun Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu destekçikleri tarafından ortaya atılan 'Oylar çalındı' iddialarını net bir dille yalanladı. Tuncay Özkan, "Bunlar kaos olsun diye yapılan manipülasyonlar. CHP bir tek oyun bile çalınmasına izin vermez." ifadelerini kullandı.

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarına göre Kemal Kılıçdaroğlu rakibi Recep Tayyip Erdoğan'ın yaklaşık 4,5 puan gerisinde kaldı. Girdiği her seçimi kaybeden Kılıçdaroğlu bir kez daha ve etrafında topladığı yerli yabancı ortaklarıyla birlikte ağır biçimde bir mağlubiyet aldı.

 

CHP'Lİ ÖZKAN'DAN 'OYLAR ÇALINDI' İDDİALARINA YALANLAMA

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalmasınına ardından Kılıçdaroğlu destekçileri tarafından ortaya atılan 'Oylar çalındı' iddilarına ilişkin itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu.

"BUNLAR KAOS OLSUN DİYE YAPILAN MANİPÜLASYONLAR"

CHP'li Tuncay Özkan canlı yayınında kendi tabanının 'Oylar çalındı' iddialarını yalanlayarak, "Bunlar kaos olsun diye yapılan manipülasyonlar. Genel Başkanımızın dediği gibi, CHP bir tek oyun bile çalınmasına izin vermez." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu destekçileri tarafından ortaya atılan "Kazanıyoruz, öndeyiz" manipülasyonlarının ardından özellikle sosyal medyada "Oylarımız çalındı, sokağa çıkalım" şeklinde ifadelerle provokasyonlara zemin hazırlanmıştı.

 

Yorumlar 23 Yorum Var
 • Bumerang 19.05.2023 12:38
  "Bunlar kaos olsun diye yapılan manipülasyonlar" işte CHP'nin kaostan beslendiğini dair bir ifade.
 • Kayserili Mustafa 19.05.2023 12:11
  Ben secimde sandık görevlisiyim.Chp sandık müşaviri laf salatası yaparak fazladan bir oy koparmaya çalıştı.fakat sayım sonunda totali bulamayınca tekrar sayım oluyor.o chp nin bir oyu geri alınıyor.5 tane sandık muşahidinin gözü önünde sayılıyor.kimse lagu luga yapmasın.
 • Sonsuz Hafıza 19.05.2023 11:16
  Ne güzel iyi polis kötü polis. Biri çalındı diğeri yalan deyip paçayı yırtıyor. Biz görüyoruz sayın ince adam kazandı demeseydi ortalığı karıştıracaktınız bir önceki seçimde. Ama çok kinci bir yapınız var. Unutmuyorsunuz 5 yıl sonra bile bunun acısını çıkardınız ince den. Kaset ile. Ama şunuda unutmayın BİZDE UNUTMUYORUZ.
 • Melih h 19.05.2023 11:03
  Akpartinin oyları çalınıyor Bunuda itiraf etseydi ya..
 • sdf 19.05.2023 10:55
  chp çaldırmaz çalar 2019da ilk turda yaptığı gibi
Daha fazla yorum görüntüle