14 Mayıs seçimlerinin 2. turunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oy verenlere yönelik kirli bir oyun başlatıldı. Sosyal medyada "İlk turda verdiğin oy hala geçerli, sandığa gitme" başlıklı aldatmaca paylaşımlar yapıldı.

   HABER7

14 Mayıs'ta gerçekleşen cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 50 sınırının aşılamamasının ardından Türkiye bugün yeniden sandığa gidiyor. 60 milyondan fazla seçmenin olduğu Türkiye'de seçimi demokratik yollarla değil, aldatmaca ile kazanmak isteyenler bazı kirli oyunları devreye soktu.

'VERDİĞİN OY GEÇERLİ' YALANI

Seçimlerin sabah 08.00'de başlamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan seçmenlerini yanıltmak isteyen muhalefet yandaşları sosyal medyada bir takım yalan paylaşımlar yapmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 14 Mayıs seçimlerinde oy veren vatandaşları aldatmak ve sandığa gitmelerini engellemek için başlatılan çalışmada, "İlk turda verdiğin oy hala geçerli, sandığa gitme kararını değiştirme" şeklinde paylaşımlar yapıldı.


SORUŞTUMA BAŞLATILDI

Seçim günü başlatılan bu kara propagandaya 'dur' demek için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı devreye girdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konuya ilişkin görselle ilgili soruşturma başlatıldı. Savcılık bahsi geçen paylaşımı yayan şüphelilerin tespiti ve gözaltına alınması için talimat verdi.

Yorumlar 0 Yorum Var
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek