Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Asistan Doktor Özgün Kaleoğlu’nun seçim sonuçları sonrası sosyal medya hesabı üzerinden tesettürlü kadınlara yönelik yapılan paylaşımın ardından İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı.

ÖZÜR DİLEDİ

Dr. Kaleoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile paylaşımın kendine ait olmadığını belirterek özür diledi. Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Asistan Doktor Özgün Kaleoğlu'nun seçim sonuçlarının ardından sosyal medya hesabından tesettürlü kadınlara yönelik yaptığı paylaşım büyük tepki topladı.

"PEÇELİ TEYZELERDEN İLLALLAH ETTİM"

Asistan Doktor sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Kusura bakmayın ama benim etrafımda görmek istediğim bu mesela bu temiz yüzler bu kılık bu kıyafet.

Her gün muayene ettiğim peçeli teyzelerden illallah ettim ve bugün her şeyden de nefret ettim. Kutuplaşmaksa ben de kutuplaştım artık tahammülsüzüm size.

Görüşüm aynı olmadığı insanlarla lüzum olmadığı sürece muhatap olmak istemiyorum artık ve burada da takipten çıkıyorum yeterince etrafımda var burada görmeyeyim beri.

"HESABIM AMERİKA ADRESLİ IP'LER ÜZERİNDEN ÇALINMIŞ"

Dr. Kaleoğlu, “Hesabımdan yapılan paylaşımların benimle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Hesabım Amerika adresli IP'ler üzerinden defalarca kez başarısız deneme sonucunun ardından sonunda çalınmış ve akla, mantığa sığmayan, insancıl olmayan paylaşımlar yapılmıştır. Ben doktor yeminine sadık kalan bir birey olarak hastalarımın diline, dinine, ırkına bakmazsızın hepsine eşit mesafede olmaya yemin etmiş bir doktorum. Ülkemizin sağlık alanında yapmış olduğu devrim niteliğinde çalışmalarından etkilenip bu ülkede doktorluk yapmış ve yapmaya devam etmekten gurur duyuyorum. Bu süreçte istemeden de olsa kırdığım herkesten özür dilerim. Başta 13. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca'ya benim kadın olarak doktorluk yapmama imkan verdiği için hepsine teşekkür ve minnet borçluyum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar 1 Yorum Var
  • Murat urfan 30.05.2023 12:52
    Devlet net bir şekilde bu kişiyi işten atamazsa devlet hic birşey değildir devlet anca hakliya zalimlimlik yapan sistemdir derim . Aciz ve adaletli olduhunu issallah gosterirsin