Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleri sonrasında bugün gazetecilerle bir araya gelerek seçim sürecini ve sonuçlarını değerlendirerek yeni ittifaklara açığız mesajı verdi.

Partisinin oy oranının yüzde 2.2'ye denk geldiğini ifade eden Özdağ, "Almış olduğumuz oy bizi tatmin etmedi" dedi. İkinci turda ATA İttifakı adayı Sinan Oğan'ın aldığı oyun Kemal Kılıçdaroğlu'na gittiğini ifade eden Özdağ, "Biz Zafer Partisi olarak tabii ki Türk milletinin menfaatini ilkeler zemininde temsil edecek ittifaklara bundan sonra da açığız" diye konuştu.

Özdağ'ın açıklamasından satır başları:

PARTİSİNİN OY ORANINI AÇIKLADI

"Erdoğan seçimi yabancı ithal seçmenle kazanmıştır. Zafer Partisi Erdoğan'ı tebrik etmeme konusunda kararlıdır. Partimiz 1 milyon 579 bin 119 oy ile yüzde 2.2'de kaldı.

"ALINAN OY BİZİ TATMİN ETMEDİ"

Zafer Partisi'ne uygulanan büyük medya ambargosu sonucunda almış olduğumuz oy bizi tatmin etmedi. Partimizin seçim bütçesinin düşük olması oylarımızın düşük olmasının bir başka sebebi. Zafer Partisi'nin aldığı oylar bizi mutlu etmemekle birlikte politik açısından önemli olduğunu görüyoruz.

"OĞAN'IN OYLARI KILIÇDAROĞLU'NA GİTTİ"

İkinci turda Oğan'ın oylarının büyük bölümünün Kılıçdaroğlu'na geldiğini gördük. Millet İttifakı'nda bazı müdahalelerden dolayı Zafer Partisi'nin Kılıçdaroğlu'na desteği sınırlandırıldı.

"YABANCILAR SEÇİMİN KADERİNİ BELİRLEDİ"

Bu seçim sonucu bizlere göstermiştir ki vatandaşlık alan yabancılar bu seçimin kaderini belirlemiştir. Vatandaşlık alanların 10 yıl süreyle oy kullanmaması için çalışma yaptık, destek verilmedi.

İTTİFAK MESAJI

Siyaset ittifaklar sanatıdır tabii ki. Ama bu ittifakların rant ittifakı değil, Cumhuriyet'in kuruluş felsefesi ve Türk milletinin menfaatleri zemininde yapılan ittifaklar olması gerekir. Biz Zafer Partisi olarak tabii ki Türk milletinin menfaatini ilkeler zemininde temsil edecek ittifaklara bundan sonra da açığız.

Yorumlar 0 Yorum Var