Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, katıldığı Haber Global televizyonu canlı yayınında, İstanbul'a hizmet etmek yerine cumhurbaşkanlığı seçimleri için şehir şehir dolaşan İBB Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"İSTANBUL İLK KEZ BORÇLANAMAZ HALE GELDİ"

Göksu'nun ses getirecek açıklaması şöyle:

"Bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarihinde ilk kez bakın tarihinde ilk kez borçlanamaz hale geldi. Ve hatta öyle bir noktaya geldi ki, artık müteahhitlere borçlarını ödeyemediği için, müteahhitler tarafından arsaları haciz ve ipotek yoluyla satılır belediye haline geldi."

Göksu, "Teslim ettiğimizde 23 milyar borç 103 milyar oldu. İmamoğlu, İstanbul'u terk ederken 155 milyar lira borçla teslim edecek." sözlerini kaydetti.

"İMAMOĞLU, KENDİ KENDİSİNİ YALANLIYOR" DİYEREK 5 GÜN ÖNCEKİ SÖZLERİNİ ANIMSATTI

İmamoğlu'nun "Engelliyorlar beni" sözü üzerinden yüklenen Göksu, "5 gün önce ne söyledi Silivri'de? Ey millet, 'Meclis'i Cumhur İttifakı aldı. Sorun olur' diyorlarsa, İstanbul Büyükşehir'i örnek gösterin. Bak Meclis Cumhur İttifakı'nda, Meclis tıkır tıkır işliyor." dediğini hatırlatan Göksu, İmamoğlu'nun kendi kendini yalanladığını ifade etti.

"640 MİLYAR'IN NEREYE HARCANDIĞINA DAİR BİR TANE YATIRIM GÖSTERİN"

İmamoğlu'nun hizmet üretmeden 4 yılda harcadığı devasa bütçeyi anlatan Göksu, "2023 yılı bittiğinde CHP'li  Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde toplam 640 milyar TL bütçe kullanmış olacak." diyerek bu paranın nereye gittiğini sordu.

KENDİ REKLAMI İÇİN KORKUNÇ BİR MEBLAĞ HARCADI

"İlginç bir istatistik vereyim" diyerek İmamoğlu'nun büyük skandalını açıklayan Göksu, "Yıl 2022. İBB'nin deprem için 63.5 milyon TL. Kendisi için harcadığı reklam parası 908 milyon TL reklam harcaması var. 908 milyon TL bizim tespit edebildiklerimiz. Bunlar resmi rakamlar." dedi.

Yorumlar 5 Yorum Var
 • Soner 01.06.2023 09:12
  Milletin umrunda degil ki yine oy verirler , baksaniza dogu illerine o kadar hizmete ragmen hala HDP ye oy cikiyor malesef , oylar ideoljik bence gorevini yapamayan belediyeye kayyum atanmali
 • suat 01.06.2023 09:01
  Biran önce kayyum atanması gerekli bu kadar borç araştırılmalı ve işe aldığı tüm işçilerin tekrardan araştırılmalı
 • SOLO TÜRK.... 01.06.2023 06:26
  Bu yaşında yüzlece gayrimenkul arsa ev vs. Zengini yüz milyonlarca liralık servet sahibi. Devlet neden hesap sormuyor. Siyaset bu mudur? Atadan babadan benim diyen sanayici bu kadar servet sahibi değil. Hani bir zamanlar vardı ya !!!! Nereden buldun ? Allah hesap soracak elbet. Devlet buna hesap soramıyor.
 • Çavuş 01.06.2023 00:28
  Adam ,nimet,nimet,diye boşunamı diyordu.
 • Vatandas 01.06.2023 00:27
  Bu Balon Ekrem Türkiye tarihinin gelmiş geçmiş en büyük yolsuzlukların yapıldığı ve en beceriksiz başkanı olarak anılacak.2023 bütçesi ve 2024 konsolide bütçesi açılandığı vakit bunu herkes görecek.
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek