Avrupa Milli Görüş Teşkilatı’nın kurucularından olan ve Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın yol arkadaşları arasında yer alan Hasan Damar Hakk'ın rahmetine kavuştu. Bir süredir tedavi görmekte olan Damar'ın vefatına ilişkin olarak Dr. Yusuf Zeynelabidin Eğitim ve Gençlik Derneği'nden yapılan açıklamada, "Derneğimizin Onursal Başkanı değerli büyüğümüz ve dava insanı Hasan Damar ağabeyimiz Hakkın rahmetine kavuştu. Cenabı Allah rahmet eylesin, derecesini âlî eylesin. İslam Alemi’nin başı sağ olsun." ifadeleri kullanıldı.

MİLLİ GÖRÜŞ HAREKETİNİN ÖNEMLİ İSİMLERİNDEN OLAN HASAN DAMAR KİMDİR?

Milli Görüş hareketi lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın yakın dostları arasında yer alan ve Avrupa Milli Görüş Teşkilatı'nın kurucusu olan Hasan Damar, Milli Görüş için çok önemli bir isimdir. Cefakar bir hayat yaşayan Hasan Damar, 1969 yılında Almanya'ya gitmiş ve 1971 yılında Avrupa Milli Görüş Teşkilatları'nın kurulmasında önemli bir rol oynamıştı. Avrupa Milli Görüş Teşkilatı'nın Genel Sekreterliği görevinde bulunan Damar, Milli Görüş mücadelesi çerçevesinde hapis cezalarına da maruz kalmıştı. Toplam dört yıl hapis hayatı yaşayan Hasan Damar, bir süredir tedavi görüyordu.

Yorumlar 6 Yorum Var
 • Ali TEKTAŞ 03.06.2023 23:33
  Allah cc gani gani rahmet eylesin mekanı cennet makamı âli olsun inşaallah amiiinnn ailesine yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.
 • Beni Adem 02.06.2023 00:50
  Allah cc rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşaallah
 • Zeki uçum 01.06.2023 20:35
  Allahrahmet etsin mekanı cennet
 • Mustafa 01.06.2023 10:23
  Allah ilmi adedince rahmet eylesin mekanı cennet olsun Allah hatalarını affetsin
 • Mehmet 01.06.2023 10:13
  Allah rahmet eylesin
Daha fazla yorum görüntüle