Haber7 – ÖZEL

Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerde en ağır hasar alan şehirlerden biri olan Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor. 

YIKIM ŞİRKETİNDEN SKANDAL! MAĞDURİYET ÜSTÜNE MAĞDURİYET EKLEDİLER

Gölbaşı'nda Zübeyde Hanım Caddesi ile Gazi Caddesi'nin kesişim noktasında bulunan binada skandal bir yıkım gerçekleştirildi. Yıkım ekibinin depremzede vatandaşların mağduriyetinin üstüne mağduriyet eklediği belirtildi.

KISMİ HASAR ALAN ARAÇLAR PERT EDİLDİ

Yıkım sırasında ihaleyi alan şirketin vatandaşların depremde kısmi hasar alan araçlarına zarar verdiği belirtildi. Yıkım ekibinin yarısı sağlam araçları tamamen pert ettiği öğrenildi.

Bölgedeki vatandaşların kamerasını yansıyan görüntülerde, yarısı balkonun altında kalan araçların üzerine enkazı yıktıkları görüldü. 

"HURDASINI ALMAK İÇİN ARAÇLARI KASTEN PERT EDİYORLAR" İDDİASI

Bölgedeki vatandaşların tepkisini çeken yıkım ekibinin, 'bir kısmı sağlam olan araçların hurdasını almak için enkazı üzerine yıktıkları' öne sürüldü. 

Vatandaşların iddiasına göre, araç enkazdan çıkarılırken araç sahiplerine zorluk çıkarıldığı da belirtildi. 

HİÇBİR TEDBİR ALMADILAR

Görüntülerde şirketin, yıkım bölgesinde hiçbir tedbir almadığı görüldü. Herhangi bir şerit çekilmediği ve yolların kapatılmadığı da vatandaş kamerasına yansıdı.

SULAMA ARACI BULUNDURMADILAR

Asbest ve zehirli tozların civardaki vatandaşlara zarar vermemesi için sulama aracı bulundurması gerektiği belirtilen yıkım şirketinin, buna da uymadığı görüldü.

 

Yorumlar 3 Yorum Var
  • Ali Çelik 02.06.2023 22:43
    Yetkililer bu videoyu izlesin ve devlet bütün hurdaya çevirdikleri araçların parasını şirkete yazsın hangi uyanık! Şirket ise.....
  • Ahmet Bingöl 02.06.2023 19:59
    Araba mı önemli canın mı
  • Necati 02.06.2023 16:46
    Arkadaşım eğer cesaretin varsa sen git alo arabayı