Kosova’da meydana gelen olaylar sonrası bölgede görevlendirilen 65’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığımıza bağlı komando taburu, Kosova’ya intikale başladı. Milli Savunma Bakanlığından, Kosova'da meydana gelen olaylar sonrası NATO Müşterek Kuvvet Komutanlığının talebi üzerine bir komando taburunun görevlendirildiği, Mehmetçiğin 5 Haziran'a kadar Kosova'daki Sultan Murat Kışlası'na intikal etmesi için hazırlıklara başlandığı bildirilmişti.

TÜRKİYE BÖLGE BARIŞINA KATKI SAĞLIYOR

Bakanlıktan, Kosova'da meydana gelen gelişmelere ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin BM, NATO, AB ve AGİT görevleri ile ikili ilişkiler kapsamında bölgesel ve küresel barış ve istikrara katkı sağlamayı sürdürdüğü belirtildi.

Bu bağlamda Türkiye ile ortak tarihi ve kültürel değerlerin bulunduğu Balkanlar'daki gelişmelerin de yakından takip edildiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Türkiye, son günlerde dost ve kardeş Kosova'nın kuzeyinde gerçekleşen, bölgesel güvenlik ve istikrara zarar veren olayların diyalog yoluyla çözümü için yapıcı bir tutum sergilemekte ve taraflara itidal çağrısında bulunmaktadır. Kosova'da meydana gelen olaylar sonrası NATO Müşterek Kuvvet Komutanlığı/Napoli (İtalya) tarafından yapılan talebe istinaden daha önce NATO Kosova Gücüne tahsisli olan 65'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığımıza (Lüleburgaz) bağlı bir komando taburu ihtiyat birliği olarak görevlendirilmiştir. Görevlendirilen birliğimizin 4-5 Haziran 2023'e kadar Kosova'da bulunan Sultan Murat Kışlası'na intikali için gerekli hazırlıklara başlanmıştır."

İNTİKAL BAŞADI

MSB'den yapılan videolu paylaşımda "Kosova’da meydana gelen olaylar sonrası bölgede görevlendirilen 65’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığımıza (Lüleburgaz) bağlı komando taburu, Kosova’ya intikale başladı." denildi.

Yorumlar 98 Yorum Var
 • Burak 05.06.2023 23:33
  Rabbim Yar ve Yardimciniz Olsun. Memleketimize Sag sağlim donmeyi Nasib Etsin..
 • Ali Osman Ertan 05.06.2023 08:36
  Allah (C.C.)'ım Rast getire, ALLAH (C.C.)'ım İSLAM'a ve MÜSLÜMAN'lara Yardım Eyle.
 • Mahmut 05.06.2023 03:22
  Allah (C.C.)'ım Rast getire, ALLAH (C.C.)'ım İSLAM'a ve MÜSLÜMAN'lara Yardım Eyle.
 • Gurbetci 05.06.2023 00:25
  Elhamdullah
 • Gonyalı 05.06.2023 00:21
  Allah yar ve yardımcınız olsun .
Daha fazla yorum görüntüle