Ankara'da dün sağanak nedeniyle sel sularının girip, balkondan şelale gibi aktığı apartmanın eksi 1'inci katındaki 2 dairei daha önce de 2 kez su bastığı, bu yüzden de boş bırakıldıkları ortaya çıktı.

Ankara'da dün etkili olan sağanakta cadde ve sokaklar göle döndü, birçok ev ve iş yerini su bastı. Yenimahalle ilçesi Şentepe Kayalar Mahallesi'ndeki Abı Hayat Turkuaz Konutları’nda 15 katlı apartmanı da su bastı. Yokuş aşağı akan sel suyu, yol kenarındaki apartmanın eksi 1’inci katındaki 2 dairenin pencerelerinden girip, diğer taraftaki balkonlardan çıktı. Balkonlardan şelale gibi akan sel suyu cep telefonu kameralarına yansıdı. Aynı daireleri daha önce de 2 kez su bastığı, bu yüzden boş olduğu öğrenildi.

Suyla dolan katın alt katında oturan Sosun Kahraman (70), su baskını sırasında 5 kişi evde olduklarını ve balkondan boşalan suyun bir kısmının evlerine girdini söyledi. Kahraman, "Birden içeriye su girdi. Torunlarım ‘Bizi dışarıya çıkarın’ diye ağlamaya başladı, çok korktular. Ev su dolunca çocukları aldım yukarıya, dışarı çıktım. Ben eve geldiğimde her taraf su dolmuştu. Bu evi 3’üncü sel basışı, artık bir çözüme kavuşmalı. Yetkililer önlem almalı, biz evin içerisini yaptırsak yine aynısı oluyor" dedi.

Binada oturan Ahmet Eroğlu ise "Burayı 3'üncü kez su basıyor. Buradaki olay tamamen sokağın kavisli olup, içerisinin su dolmasından kaynaklanıyor. Altyapı, mazgalları kaldırmadığı için bütün su bu sokağa doluyor. Sonra binanın içerisine doluyor. Su alan dairenin penceresi de kottan yarım metre aşağıda. Binaya ait bir daire. Can kaybı olmaması için o daire boş duruyor" dedi. 

Yorumlar 56 Yorum Var
 • Denizci 06.06.2023 15:55
  Burası yenimahalle... Bir de Keçiörene bakacaksın. Her yer bina Kotlar, kot altı apartman, Maşaallah Alt yapı da mükemmel...
 • Ayşe Nur 06.06.2023 08:51
  O sel suları o koca apartmanı yıkar apartman falan kalmaz depremden beter olur
 • mümtaz 05.06.2023 19:04
  hep öyle oluyormuş oraya bir türbin takılsın elektrik üretilsin bari su boşuna akmasın .
 • Adn 05.06.2023 17:53
  İçinden dere akan daireler boş ama alt katı dolu, üst katı basarken alt katı basmıcak mı_
 • Ali 05.06.2023 11:25
  Dünyada bir ilk daire içi dere bence bu binanın tasarımcısı ödüllendirilmeli Osaka da gökdelen içinden otoyol geçiren Japonları aştık
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek