Şarkıcı Melek Mosso, dün katıldığı bir ödül töreninde kadın haklarıyla ilgili açıklamalar yapmıştı. Her fırsatta kadın haklarından dem vuran Mosso'nun, AK Partili kadın seçmenlere küfür eden kadının fotoğrafını sosyal medya hesabından RT etmesi tepkiye neden oldu. 

Mosso'nun ayrıca, aynı kadının kıyafetlerini taklit ederek sandığa gittiği ve bu anını sosyal medyadan "seçim kombinim" notuyla paylaştığı görüldü. 

MOSSO'YU DAVET EDEN AK PARTİLİ BELEDİYEYE TEPKİ

Tekirdağ Kiraz Festivali düzenleyen AK Partili Süleymanpaşa Belediyesi, hakaretleriyle gündemde olan Melek Mosso'yu davet etti. Mosso'nun festivale davetli olması tepki çekti.

"SEÇMENİNİZE KÜFREDEN İNSANLARI BESLERKEN UTANMADINIZ MI?"

Sosyal medyada birçok kullanıcı, AK Partili belediyeye tepki gösterdi. Vatandaşların yorumlarından öne çıkanlar şöyle: 

Kadınlara hakareti yücelten tiplere belediye konseri adı altında para kazandırılmasına karşıyız.
Bu nasıl bir saçmalık? Bir sürü hakaret küfür edecekler sonra da küfür ettikleri yerden para kazanacaklar. 
Seçmenlerinize küfreden insanları beslerken utanmadınız mı? Kasten mi yapıyorsunuz? 
Gerçekten bravo... Sizler dinimize küfredenlere Müslüman olmaya devam edin. Onlar da daha çok dinimize küfür etmeye devam etsin. 
Millete kulak verin. Konseri iptal edin. 

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA YAPILMADI

Sosyal medyada kullanıcılar konserin iptal etmesi için çağrıda bulunurken, henüz Süleymanpaşa Belediyesinden konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

ÖDÜL TÖRENİNDE YAPTIĞI KONUŞMADA KADINLAR ÜZERİNDEN HÜKÜMETİ HEDEF GÖSTERMİŞTİ

Melek Mosso, dünkü ödül töreninde yaptığı konuşmada, kadın haklarından dem vurmuş ve "özgürlük olmadığını" öne sürerek hükümeti hedef göstermeye çalışmıştı:  

“Ben bu ödülü yüzyıllardır bu toplumda, dünyada ötekileştirilen kıyafetleri ile, kahkahasıyla kadın olmanın gerektirdiği her şeyle yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınların ruhlarına armağan olarak alıyorum.

Sesimiz hiç bir zaman kısılamayacak. Ben kadın şarkıcıların, kadın sanatçıların, bu toplumda kadınlığıyla her zaman gurur duyan bir kadınım. Her zaman onların arkasında olacağım. Kimse beni susturamayacak. Konuşmaya, üretmeye ve şarkı söylemeye devam.”

Yorumlar 11 Yorum Var
 • Anti-Kemalist 08.06.2023 12:57
  Bu Sanatçılar Neden Ödül Törenlerinde Dünyayı Kurtarmış Edasıyla Süpermen Bir Stk'lı Gibi Hümanist Rolüne Giriyorlar Anlamıyorum.Ödül Töreni Siyaset Arenasına Döndü.Sanatçıysanız, Sanattan Bahsedin.Diğer Meslek Erbabı İnsanlarda Her Ödül Aldıklarında Hükümeti Eleştirsinler O Zaman Hadi Bakalım.Valla Hem Komiksiniz Hemde Zavallısınız..
 • Soysuzlar 08.06.2023 12:42
  Başka türlü gündeme gelemezlerdi reklamın iyisi kötüsü olmaz deyip en çirkin halleriyle gündeme gelmeye çalışıyorlar
 • Muhammed acar 08.06.2023 01:17
  şuna bak nefesi lağım kokuyor arkası kaf daginda
 • Dadaş 07.06.2023 20:15
  Sanki oscar almış
 • Yusuf usta 07.06.2023 19:52
  Allah size akıl fikir versin.
Daha fazla yorum görüntüle