CHP, genel seçimlerde sadece Cumhurbaşkanlığını değil, Meclis'i de kaybetti. 6'lı masada adaylığını onaylatmak için yüzde 1'lik oy katkısı olan partilere 35'e yakın kontenjan ayıran Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM'deki sandalye sayısını da 135'e düşürdü.

DEVA, Gelecek ve Saadet Partisi, Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'den bağımsız hareket edeceğini dünkü TBMM Başkanlık seçiminde belli etti. DEVA ve Gelecek Partisi kendi adaylarını çıkarırken, Saadet Partisi, Gelecek Partisi'ne destek verdi. Bu gelişme öfkeli CHP'lileri daha da çileden çıkardı.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol çok sert ifadeler ile DEVA, Gelecek ve Saadet Partisi'ni hedef aldı. Erol, "Partimiz bu devşirme siyasetini bırakarak acilen kendi değerlerine dönmelidir." dedi.

'BAY KEMAL'İN 6'LI MASASI ÇÖKTÜ

Seçimlerden önce DEVA, Gelecek, Saadet, Demokrat Parti ve İYİ Parti'yi bir masa etrafında toplayan Kemal Kılıçdaroğlu, yüzde 1 oy potansiyeli olan partilere 33 vekil verdi.

Adaylığını vekiller karşılığında onaylatan Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçiminde umduğunu bulamayınca TBMM'de de hezimete uğradı.

HDP destekli 6'lı masa projesi çökerken, DEVA, Gelecek ve Saadet Partisi TBMM'de CHP'den ayrı hareket etmeye başladı.

CHP'LİLER ÇOK TEPKİLİ

CHP listelerinden TBMM'ye giren 33 vekilin 30'u CHP'den bağımsız olarak hareket edince CHP'liler çileden çıktı. Dünkü TBMM Başkanlık seçiminde CHP Tekin Bingöl'ü aday gösterdi. DEVA ve Gelecek de kendi adaylarını çıkardı.

Saadet Partisi ise, Gelecek Partisi'nin adayını destekledi. CHP, TBMM'ye kendi oyları ile soktuğu DEVA, Gelecek ve Saadet Partisi'nden destek göremeyince ortalık karıştı.

"PARTİMİZ ACİLEN KENDİ DEĞERLERİNE DÖNMELİDİR"

CHP Elazığı Milletvekili Gürsel Erol hem partisinin yönetimini hem de yüzde 1'le 30 vekil çıkaran DEVA, Gelecek ve Saadet'i topa tutarak, "Dün TBMM Başkanlık seçiminde, listelerimizden seçilen Deva Partili, Saadet Partili ve Gelecek Partili milletvekillerinin partimizin Meclis Başkanı adayına oy vermeyerek kendi adaylarını çıkarmaları büyük bir siyasi nezaketsizliktir. Partimiz bu devşirme siyasetini bırakarak acilen kendi değerlerine dönmelidir. (nokta)" ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU'NA BÜYÜK TEPKİ

Gürsel Erol gibi düşünen çok sayıda CHP'li de Kemal Kılıçdaroğlu'na yaşananlar nedeniyle ateş püskürdü.

Yorumlar 0 Yorum Var