Kullanıcılarına içerik görüntüleme sınırı getiren sosyal medya platformu Twitter, konuya ilişkin yaptığı açıklamada milyonlarca kişinin merakla beklediği 'sınır kaldırılacak mı? sorusunu yanıtladı.

 

Kullanıcılarına  'içerik görüntüleme limiti' uygulayan Twitter, tartışmalı karara ilişkin açıklama yaptı. Milyonlarca insanın merak ettiği 'içerik görüntüleme limiti kaldırılacak mı?' sorusuna yanıt veren Twitter, söz konusu uygulamanın geçici olduğunu açıkladı.

 

'SPAM VE BOTLARI KALDIRMAK İÇİN SERT ÖNLEMLER ALMALIYIZ'

Açıklamada, "Kullanıcı tabanımızın güvenirliğini sağlamak amacıyla spam ve botları platformumuzdan kaldırmak için sert önlemler almalıyız." ifadesi kullanıldı. Bu nedenle platforma zarar veren botları ve diğer kötü aktörleri tespit edip ortadan kaldırabilmek için kullanımın geçici olarak sınırlandığı belirtilen açıklamada, bu hesapların yapay zeka modelleri oluşturmak için insanların herkese açık Twitter verilerini elde etmesini ve insanlar ile platformdaki konuşmaları çeşitli şekillerde manipüle etmesini önlemek için çalışıldığı aktarıldı.

 

KISITLAMANIN KÜÇÜK BİR KESİMİ ETKİLEDİĞİ AÇIKLANDI

Açıklamada, kısıtlamaların platformu kullanan kişilerin küçük bir yüzdesini etkilediği ve çalışma tamamlandığında bir güncelleme sağlanacağı kaydedildi. Kısıtlamaların reklam üzerindeki etkilerinin de minimum düzeyde olduğu belirtilen açıklamada, Twitter'ı herkes için daha iyi bir yer haline getirmeye derinden bağlı olunduğu vurgulandı.

Öte yandan açıklamada, "Bazen, kısa bir an için bile olsa, hızlanmak için yavaşlamalısınız." ifadesi kullanıldı.

MUSK GEÇİCİ OLARAK GETİRİLDİĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

Twitter Yönetim Kurulu Başkanı Elon Musk, hafta sonu, platformdaki manipülasyonu belirleyebilmek için kullanıcılara geçici olarak içerik görüntüleme limiti getirildiğini duyurmuştu.

 

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde dünya genelinde kullanıcılar Twitter'a erişim sorunu yaşamış ve belli bir süre 'Kullanıcı limitini aştın' hatasıyla karşılaşmıştı. Kullanıcıların çökme sorunu olduğunu düşünürken Twitter'ın sahibi Elon Musk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla doğrulanmış hesapların günde 6 bin, doğrulanmamış hesapların 600 içerik görüntüleyebileceğini bildiren Musk, yeni doğrulanmamış hesapların ise günde 300 gönderi okuyabileceğini kaydetmişti. Musk, daha sonra yaptığı paylaşımda ise söz konusu limitlerin yakında sırasıyla 8 bin, 800 ve 400'e yükseleceğini ifade etmişti.

 

Yorumlar 0 Yorum Var