14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından CHP içinde başlayan koltuk kavgası devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında süren 'savaş' dün akşam Ülke Tv ekranlarında yayınlanan 'Gündem' programında konu edinildi.

KILIÇDAROĞLU İSTİFA EDECEK İDDİASI

Programa konuk olan Siyaset Bilimci Doç Dr. Ali Fuat Gökçe, Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu. Gökçe, aldığı kulis bilgilerine göre Kılıçdaroğlu'nun 15 güne kadar istifa edebileceğini söyledi. 

HASAN ÖZTÜRK'TEN DİKKAT ÇEKEN YORUM

Gökçe'nin iddiasına Ülke Tv Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk'ten dikkaty çeken bir yorum geldi. İmamoğlu'nun Kılıçdaroğlu ile kurultayda bir yarışa giremeyeceğini söyleyen Öztürk "Kemal Kılıçdaroğlu'na fonladığı Medya üzerinden devşirdiği CHP MYK'sı üzerinden ben çok net söylüyorum yani Özgür Özel bile o uzun konuşmasında vardır biliyorsunuz. Kuracağı baskıyla Yani bu o toplumsal muhalefet oluşturuyor ve parti içerisinde zor duruma düşerek Kılıçdaroğlu'nun çekilmesini ve böyle altın tepside kendi genel başkanlığın bırakılmasını bekliyor." dedi.

İSTİFA HABERLERİ YAYGINLAŞACAK

'İstifa' meselesinin İmamoğlu'nun projesi olduğunu söyleyen Öztürk, önümüzdeki günlerde bu tür haberlerin yaygınlaşacağını belirterek şu sözleri sarf etti;

Onun için de o şeyler çok yaygınlaşacak yani 15 gün içerisinde bırakabilir şu olabilir gibi şeyler. Diyorum ya bir günün kaldı diyor ya bir gün yönetimin bir günü kaldı diye Cumhuriyet Gazetesi başlık attı ya bundan daha ötesi var mı? Şimdi bunu Hürriyet gazetesi atsaydı Yeni Şafak gazetesi açsaydı Akşam Gazetesi CHP'nin yönetiminin bir günü kaldı bunun bir anlamı yoktu. Fakat Cumhuriyet Gazetesi diyor ki; CHP yönetiminin bir günü kaldı ne zaman 26 temmuz Bugün ayın 27'si şimdi biz şunu konuşuyoruz Gürkan hacır dahil ama burada tarafında Ee söyleyelim kulisleri aldı bilgiler de yarın yani 28'inde Ekrem imamoğlu'nun aday olma ihtimali adaylığını açıklama ihtimali Hadi dolayısıyla bir tezgah kurulmuş bir şey yürüyor. Kemal Kılıçdaroğlu ben yine orada Yılmaz Özdil'i hatırlatıyorum öyle koltuğu bırakmaz unutmayalım 14 mayıs'tan sonra ne yapmıştım Vallahi de billahi de buradayım Hiçbir yere gitmiyorum diye Kemal Kılıçdaroğlu var öyle kolay kolay bırakmaz son cümle bunu Yani bunu söylemem lazım Çünkü Kemal Kılıçdaroğlu'nun o ontolojik olarak CHP ile bir meselesi var bunun da Altını çiziyorum pek

Yorumlar 47 Yorum Var
 • Poydoros 29.07.2023 13:05
  Kuklacı ipini bırakırsa belki...
 • Bora 29.07.2023 12:56
  Kemal kemal koltukdan kalkma halimiz nice olur secim kazanamayiz
 • Kahin 29.07.2023 12:36
  Sakın bırakma kemal istifa etme ülkenin sana ihtiyacı var çünkü hükümetin yapacak çok işi var
 • nusret kaya 29.07.2023 12:17
  EMPERYALİST ABD chp ye başka bir uşak memur atayacak .abd nin türkiyede fonladığı gazeteciler kemalin seçim kazanamayışı sebebi ile görevden alınmasını , yerine başka bir abd uşağının yerleştirilmesi için var güçleri ile çalışıyorlar . bu hain ve kalleş türkiye düşmanı abd uşağı gazetecelerin emsali benzeri başka ülkelerde yoktur .
 • ASIL 29.07.2023 11:50
  Gerçekten Erdoğan çok ileri görüşlü bir lider, boşuna demememiş Baybay Kemal.
Daha fazla yorum görüntüle