Esenyurt’ta iki kişinin öldüğü bir kişinin de yaralandığı tekel bayisinde, olaydan yaklaşık 2,5 ay önce de kavga yaşandığı ortaya çıktı. Olaya ilişkin görüntüler güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Görüntülerde, 28 Temmuz'da tekel bayisinde silahla öldürülen Yunus Emre Erzen'in ağabeyi Mehmet Erzen'in iş yerine gelen S.Ö. ile kavga etmesi yer alıyor. Baba Cantürk Erzen'in kavgaya müdahale ederek, S.Ö'yü dışarı çıkarttığı anların kaydedildiği görüntülerde, Mehmet Erzen'in elinde bir silahın bulunması dikkati çekiyor.

OLAY

Esenyurt'taki Güzelyurt Mahallesi'nde 28 Temmuz'da tekel bayisine giden gruptakilerden biri burada bir süre tartıştığı Yunus Emre Erzen (24) ile yanında bulunan Batuhan Bayındır (20) ve Yusuf Erzen'e (21) ateş etmişti. Şüpheliler olayın ardından kaçarken, Yunus Emre Erzen ve Batuhan Bayındır hayatını kaybetmişti.

Şüphelilerden Murat Ö, S.Ö, T.Ö. ve A.Ö. ile bu kişilerin kaçmasına yardım ettiği öne sürülen 5 şüpheli gözaltına alınmıştı. Soruşturma kapsamında ilk yakalanan şüpheli Murat Ö. çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanırken, diğer zanlıların emniyetteki işlemleri sürüyor.

Yorumlar 76 Yorum Var
 • yahya 03.08.2023 08:59
  gücü yeten gücü yetene bu dünyada.
 • Ail 02.08.2023 23:30
  Esenyurt huzurun başşehri
 • Çerkeze 02.08.2023 17:09
  Kanunları insan yaparsa işte böyle huzur olmaz.Çünkü o cezanın bir gün kendisine kesilebileceği korkusuyla hep yanlış kanun yapar. Namuslu dürüst vatandaşın idamdan korkmasına gerek yok,kendini savunurken adam öldürmek nefsi müdafaya girer hiç yatmazsın,ama şeytan insana hep bu vesveseyi verir,boşver idamı belki suç işlersin,bırak herkes birbirini öldürsün,der,huzur olmasın ister.
 • Misafir 02.08.2023 15:30
  Ne oldu şimdi alçaklık işde bukadar ucuz
 • Lütfü 02.08.2023 13:54
  İlkellik bu.. Aşiretçilik, kafa sayısı fazlalığıyla güçlü olma hissi ve biraz para kazanınca kral benim..
Daha fazla yorum görüntüle