Zekâ oyunları, dikkat gerektiren ve beynin tam performans çalışmasını sağlayan eğlenceli bulmaca egzersizleridir. Zekâ oyunları 7’den 70’e herkese uygun olduğu gibi, kişiye katkısı da oldukça fazladır. Cevabı ararken, eleştirel düşünme becerisini ve problem çözme yeteneklerini büyük oranda geliştirir. Bu tarz egzersizler çoğunlukla, geniş çapta düşünme ve mantıksal akıl yürütme gerektirirken kişinin karmaşık problemleri çözme yetisini, konsantrasyonunu ve hafızasını güçlendirir.

Sizde zekânıza ve keskin gözlerinize güveniyorsanız şimdi test etme zamanı! Tüm dikkatinizi toplayın ve sürenizi hazırlayın. Hazırsanız başlayalım. Resimdeki hatayı 7 saniye içerisinde bulun ve zekânızı konuşturun.

DİKKATİNİZİ KAYBETMEDEN RESİMDEKİ HATAYI 7 SANİYEDE BULUN

Zekâ oyunları genellikle kişilerin zekâ seviyelerini belirlemek ve sınırları zorlamak için bir araç olarak kullanılır. Zekâ oyunlarını düzenli olarak oynamak, kişide zihinsel çevikliği ve bilişsel yetenekleri geliştirdiği kanıtlanmıştır.

Sizde tüm dikkatinizi toplayın ve aşağıdaki görsele odaklanın. Sadece 7 saniyede resimdeki hatayı fark etmeniz gerekiyor.

SADECE 7 SANİYENİZ VAR

Zekâ oyunları yüksek dikkat ve odak istediği bir gerçektir. Özellikle süreye karşı yapılan testlerde kişi süre akarken odaklanma sorununu daha çok yaşar. İşte burada kendini kontrol etme becerisi devreye girer.

Resimdeki hatayı 7 saniyede fark edenler bu işi oldukça iyi başardı. Hem zamanı iyi yönetti hem de dikkatlerinin dağılmasına fırsat vermeden hatayı hızlıca fark ettiler.

ZAMAN AKIYOR

Hala daha hatayı fark edemediyseniz derin bir nefes alın ve süreyi tekrar başlatın. Resmi tekrar bir gözden geçirin ve işte bu kadar! Cevabı bulunca resme tekrar baktığınızda artık hiçbir şey eskisi gibi doğru gelmeyecek ve gözünüze hep ilk hata çarpacak.

İŞTE RESİMDEKİ HATA

Ve süre bitti! Bazen saniyeler ne kadar uzun gelse de böyle durumlarda su gibi akıp gider. Cevabı bulanlar derin bir nefes alırken bulamayanlar ise cevabı merakla bekliyor. İşte 7 saniye içerisinde fark etmeniz gereken resimdeki büyük hata;

Evet, aslında gerçek gözlerimizin önündeydi. Peki, siz resimdeki hatayı 7 saniye içerisinde buldunuz mu? Hadi yorumlarda buluşalım!

Yorumlar 3 Yorum Var
  • Zeynep 17.08.2023 21:09
    Kitabı ters tutuyor ama müzikdede farklılık var
  • mehmed bilal 04.08.2023 16:02
    kitap veya dergiyi tersten okuyor
  • Kani 04.08.2023 15:40
    Dergiyi ters tutuyor