Kadıköy, Bağdat Caddesi'nde yapılan polis denetimi sırasında durdurulan aracın sürücüsü A.K., 2.32 promil alkollü çıktı. Polisin işlem yapmasına engel olan A.K. gözaltına alınırken, bu kez de yanında bulunan arkadaşları polise zor anlar yaşattı. Şirkete ait olduğu belirlenen aracın çekilmesini engellemek isteyen E. F. ve E. C. F., polise dakikalarca tepki göstererek haksızlık yapıldığını iddia etti.

Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı devriye polis amirliği ekipleri, Bağdat Caddesi üzerinde gece boyunca trafik denetimi yaptı. Denetim sırasında durdurulan ve bir şirkete ait olduğu belirlenen 34 ZJ 2656 plakalı minibüsün sürücüsü A. K.'nin yapılan testlerde 2.32 promil alkollü olduğu tespit edildi. Polis ekipleri bunun üzerine alkollü sürücü A. K. hakkında cezai işlem uyguladı. Polisin işlem yapmasına engel olan A.K. gözaltına alınıp Bostancı Polis Merkezi'ne götürüldü.

SÜRÜCÜNÜN ARKADAŞLARI ARACIN ÇEKİLMESİNİ ENGELLEMEYE ÇALIŞTI

Aynı araçta bulunan E. F. ve E. C. F., arkadaşlarının gözaltına alınması üzerine polise tepki gösterdi. Aracın kendilerine teslim edilmesini isteyen E. F. ve E. C. F., uzun süre polise dil döktü. Aracın şirkete kayıtlı olduğunu ve bu yüzden veremeyeceklerini belirten polisi sürdürmekle tehdit eden E. F. ve E. C. F., telefonla 155'i arayarak şikayetçi oldu. Denetim noktasındaki polisin yanına gelen E. C. F., "Haksızlık yaptınız. Sık biber gazını. Sıkın bana biber gazını. Haksızlık yaptın. Haksızlık karşısında konuşmayan dilsiz şeytandır diyorlar. Ben buradayım kardeşim. Aradım 155'i de. Sonuna kadar arkasındayım. Avukatlarımı da aradım geliyorlar" dedi. 

Uzun süre polise diren E. F. ve E. C. F., aracın çekilmesine engel oldukları ve polise zorluk çıkardıkları için gözaltına alındı.

Yorumlar 173 Yorum Var
 • mehmetm 25.09.2023 23:14
  Bizde orta yol denen bir durum yok. Memura biraz yetki veriyorsun yetkisini aşıyor, vatandaşa zülüm edebiliyor. Vatandaşa saygı gösterin diyorsun , vatandaş neredeyse memurun / görevlinin üzerine çıkıyor, neredeyse görevliyi döğecek. Olaydaki vatandaşlara da Fransız , Amerikan polisi gerekli.
 • serdar 24.09.2023 22:15
  allah sabır versin memur arkadaşlara .
 • Segezekten 24.09.2023 21:49
  Polise saldırılarda da artıyor, Saldırganların caydırıcı ceza çok yetersiz olduğundan mıdır nedir
 • hıghlander 13.08.2023 14:24
  Senin eşinin ,o kıyafetle elin alkollü adamının yanında gece vakti arabada ne işi varsa,polis uygulamasında da polisin aracının yanında o işi var,anladın mı?
 • Vatandaş 13.08.2023 10:36
  İşte bu topraklara ayit olmayanlar zerre kadar ülkeye faydası olmayanlar bidonun bizim dostlarımız dediği yaratıklar bu ülkede en az 10 milyon bu tipler var bunlar Türk gibi görünen Osmanlı ve din düşmanlar beyaz Türkler.
Daha fazla yorum görüntüle