İYİ Parti'nin 81 ilde aday çıkarma kararına güvenilmeyeceğini ifade eden Fatih Portakal'ın canı yayında "Yanar döner bir parti zaten" sözleri İYİ Parti'yi ayağa kaldırdı. İlk tepki İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz'dan geldi.

7'li koalisyonun 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde ağır yenilgi almalarının ardından İYİ Parti'nin yerel seçimlerde 81 ilde ittifaktan bağımsız tek başına aday çıkarma kararı almasına muhalif medyadan büyük tepki çekti.

"ZATEN YANAR DÖNER BİR PARTİDEN BAHSEDİYORUM"

Gazeteci Fatih Portakal Sözcü TV ekranlarında sunduğu Ana Haber bülteninde İYİ Parti'nin kararını yorumlayarak "Hiç kimse de güvenmez. Hiç kimse de gitmez. Zaten hep diyorum zaten yanar döner bir partiden bahsediyorum. Güvenmiyorum İYİ Parti'ye de. O 81 il kararına da çok fazla itibar etmiyorum. İletişim yolu bulacaklardır diye tahmin ediyorum." dedi.

"KÜSTAHLIK, HADSİZLİK VE KOMPLEKS DOLU BİR SIYASET MÜHENDİSLİĞİ"

Portakal'ın bu sözlerine sosyal medya X'ten yanıt veren İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz ise, Portakal'a "Küstahlık, hadsizlik ve kompleks dolu bir siyaset mühendisliği çabasıdır" ifadelerini kullandı.

Uğur Poyraz sosyal medya paylaşımında ise şu ifadeleri kullandı:

"Basın, ifade ve düşünce özgürlüğü tamam. Eleştiri karşısında eleştiriye tahammül de siyasi sorumluluğun parçasıdır. O da tamam. Aşağıdaki video ise küstahlık, hadsizlik ve kompleks dolu bir siyaset mühendisliği çabasıdır. Biz bu filmi seçimlerden önce de gördük. Ekranda kamusal bir görev yerine getirdiğini unutup dönemsel kariyer planlaması yapan bu hadsiz İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’i, yöneticilerini, teşkilatlarını, oy veren seçmenini aşağılama cüreti göstermiştir. Mesleki ahlak yoksunu bu zat bizim nazarımızda şerefli basınımızın bir mensubu değil siyaseti dizayn etmeye çalışan bir aparattır." dedi.

Yorumlar 84 Yorum Var
 • Bahattin tayan 25.09.2023 10:41
  Biz hiç birinize güvenmiyoruz
 • The 17.09.2023 00:33
  CHP nin objektif gazetecisi
 • BAYBURTSEVDALISI 17.09.2023 00:25
  Yiyinbirbirizi
 • nurı belcıka 17.09.2023 00:21
  yav yuru gıdın yarın yagcılıga baslarsın portakal
 • Hoca Nasrettin 17.09.2023 00:19
  Bu tipi gördükten sonra portakaldan soğudum.
Daha fazla yorum görüntüle