İtalya Hava Kuvvetlerinin 100. kuruluş yıl dönümü nedeniyle yıl boyunca İtalyan şehirleri üzerinde selamlama uçuşu gerçekleştiren akrobasi timi "Frecce Tricolori"nin bir uçağı, Vercelli ve Collegno beldelerindeki gösterileri öncesindeki prova uçuşu için Torino Caselle Havalimanı'ndan kalkış yaptığı sırada kaza kırıma uğradı.

PİLOT FIRLATMA KOLTUĞUYLA HAYATTA KALDI

Akşam üstü saatlerinde prova uçuşu için beşerli iki kol halinde kalkış yapan "Frecce Tricolori" timinden uçak, kalkış sırasında irtifa kaybederek düştü. Uçağın pilotu, fırlatma koltuğu sayesinde uçaktan atlayarak kurtuldu.

5 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUĞU ÖLDÜ, AİLESİ YARALI

İtalyan basınındaki haberlerde, pilotun hafif şekilde yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Uçağın düştüğü sırada olay yerinde bulunan 2 çocuklu 4 kişilik aileden, 5 yaşındaki kız çocuğunun hayatını kaybettiği, ailenin geri kalanının ise yaralı halde hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

TÜM GÖSTERİ UÇUŞLARI ASKIYA ALINDI

İtalyan basınında, uçağın düşüş anına ilişkin amatör çekim görüntüleri de paylaşıldı.

Kazanın ardından Frecce Tricolori'nin tüm gösteri uçuşları askıya alınırken, Caselle Havalimanı da geçici olarak hava ulaşımına kapatıldı.

İtalyan Aermacchi yapımı MB-339 model uçakları kullanan Frecce Tricolori akrobasi timi, uçuşlarını genellikle 10 uçakla icra ediyor.

Yorumlar 10 Yorum Var
 • Feqîyê Teyran 17.09.2023 12:16
  Şöför kurtulmultur inşâallah. Cenabı Allah ona iman Kuranı nasip eylesin.
 • Bilimsel Düşünce 17.09.2023 05:19
  Çağdaş modern ve bilimsel düşünürsek bütün olay çözülür.Bilime göre yerçemine yenik düştüğü için düşmüştür.
 • Misafir 17.09.2023 00:19
  Bizim pilotumuz olsaydı o evin üzerine düşürmemek uğruna kendi canını feda ederdi. Burada pilot nereye düşeceğini belkide düşünmedi kendi canını kurtardı. O yüzden her zaman her yerde Türk Askeri...
 • ali 16.09.2023 23:50
  akrobasiye ne gerk var hehkel yapın diyecem yeterince heykelleri var zaten. Burda chpkkfetöcüler splptürke olan kinlerini kusmuşlar.
 • alp 16.09.2023 23:36
  kaza kırım ne ya? kim uydurmuş bunu?
Daha fazla yorum görüntüle