CHP lideri Kılıçdaroğlu konuşmasında, "Merdan Yanardağ'a sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum." ifadesini kullandı.

Tele 1'in Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, geçtiğimiz aylarda terör elebaşı Abdullah Öcalan'a övgüler yağdırmış, teröristbaşının serbest kalması gerektiğini açıklamıştı.

ÖCALAN'A ÖVGÜLER YAĞDIRMIŞTI

Merdan Yanardağ, "70 yaşını geçmiş bir Abdullah Öcalan 25 yıldır kesintisiz hapiste. Türkiye'de en uzun süre yatan siyasi mahkumdur. Normal infaz yasaları geçerli olsa serbest bırakılması gerekiyor. Öcalan hafife alınacak birisi değil. Neredeyse cezaevinde filozof oldu. Çünkü okumaktan başka bir şey yapmıyor. Siyaseti doğru okuyan, doğru gören, doğru çözümleyen son derece zeki birisidir" ifadesini kullanmıştı.

TUTUKLANMIŞTI

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ı öven sözleri ardından 'Terör örgütü propagandası yapma' ile 'suçu ve suçluyu övme' suçlarından hakkında soruşturma başlatılan Tele1 genel yayın yönetmeni olan Merdan Yanardağ, sevk edildiği mahkemece tutuklanmıştı.

KILIÇDAROĞLU'NDAN BİR DESTEK DAHA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, teröristbaşı Öcalan'ı övmekten geri durmayan Merdan Yanardağ'a desteğini sürdürdü. Katıldığı bir programda konuşma yapan Kılıçdaroğlu, Yanardağ'dan "aydın" olarak söz etti.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Bu ülkenin aydınları, karanlığa karşı mücadele ederlerse her türlü karanlığı yener ve ellerindeki meşale ile toplumu, zihinlerimizi aydınlatır. Aydınların böyle bir sorumluluğu var. Bu aydınlardan birisi de Merdan Yanardağ'dır. Dolayısıyla, Merdan Yanardağ'a sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum."

Yorumlar 8 Yorum Var
 • Haber han 17.09.2023 13:36
  İçeriye atılan terörist kesinlikle sağ çıkmamalı ki artık örnek ve ibret olsun.
 • Yüksekovalı kürt 17.09.2023 11:44
  Kılıçdaroğlu Merdan yanardağ yerine teröre selam ve saygılarını yola çünkü merdan mı nedir terörü övmüş terörden içerdedir Kılıçdaroğlu senden liderlik vasfı yok yönetici olmazsın boşuna uğraşma
 • Serkan van 17.09.2023 11:25
  Bir terör örgütü liderini parlatsin sende ona şükranlarını sun he kemal işte onun için bu haldesin sen bu kafayla muafak olamasin sen sezginde destek verdin
 • Adem Akın 17.09.2023 11:08
  Şu yüzsüz bir insan ? Kendisi gibi karanlık, pkk sevicilerini aydın diye anıyor. Yermiyiz ? Yemezler ...
 • Kacarova 17.09.2023 10:18
  Onun tek kişilik koĝuşuna senide yatırsınlar birbirinizi daha samimi tanırsınız,her şeyi ele,agıza alırsınız
Daha fazla yorum görüntüle